Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rady ohľadom postavanej zostavy.

Zdravím mám túto zostavu,ktorá bola navrhnutá Mpolom.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0TUP011WQQ01 303B0133OS01358H012I1X012NNA011O1X0134H101357Y012Z HU01

Tým že to bol prvý počítač čo som staval tak si nie som istý kde čo patrí a či to mám osadné správne. A ešte mám pár dotazov .

1.Procesorový venilátor sa mi hýbe , ale povedal by som že som ho dotiahol fákt na doraz , bude to tým že je moc veľký ?

2. Na fotke sú 2 rozdelené konektory , tie budú patriť asi do tej prípojky čo je vedľa procáku a mala by to byť energia.

3. ktoré kábele mám pichnúť do grafickej karty? mám 2x3 a 2x1 kábel resp sú rovnaké len jeden vypadá ako keby bol hlavný lebo ten druhý sa z toho ťahá. Graficka vyžaduje 1x3 a 1x4. resp. sú tam 4 piny v 2 riadkoch.

4. Môžem ťahať káble aj cez grafickú ? Nebude to vadiť ?

5. zapojil som si aj nejaký reproduktor na dosku , zapojil som ho hneď vedľa diód , môže tam byť?

Prečítal som manuále ale tam som odpovede nenašiel.

Ach dúfam že pochopíte , nepoznám totiž ako laik tie odborné názvy.

2u7nasm.jpg

ngrk1.jpg

2h2e8g9.jpg

Nahral som obrázky na net , nešli mi dať ako príloha... dúfam že sa z ních dá niečo vyčítať.

ďakujem špek...

Ahoj , to prvé video poznám :) som ho videl 1x a myslel som si že to je jednoduché a že za 15min bude hotovo ale , nejako sa mi to predlžilo na 5 hodín... :D . Napríklad pri doske neukázal na videu že si zospodu namontoval tie špeciálne skrutky , aby mal dosku vyšie položenú a potom do nich cez cez druhú stranu dal male šróby. Ako mne sa hned nezdalo že tie malé šróby sú nejak malé a pritom on také použil. V manuáloch samozrejme tiež nebolo , tak som sa musel pozreť do starej bedni. Ďalej som tiež pol dňa hladal úchyty na SSD disk kedže som myslel že bude nejaká šasi na to v tých miestách kde sú HDD. Ale inak pohoda, ale dík ten druhý link mi aspoň povedal ohľadom tých menších . konektorov energie :) Pri tej grafickej si ale nie som istý mám tam totiž vstupy

:::: a ::: a konektory mám 2x ::: a 2x : - je mi jasné že do toho :::: pojde 1x ::: a 1 :
Ale neviem či záleží na tom či pôjde ten menší doprava alebo doľava. A ešte ten Kábel je robený tak že zo zdroja sa ťahá taká ako keby spleť a na konci je jeden trojkový a z neho sa vetví další trojkový a tie dva jednotkové tak či mám dať ten hlavný do :::: alebo do toho ::: .

Inak dík za radu :)

No a je to tady, nechci být jízlivý ale -

M-Pol, 03.10.2015 17:02
No to bude "veselé", Lego to není a bez základních znalostí obzvláště.
Pozvi si někoho kdo má zkušenosti a dívej/uč se jak nato, jinak na 90% zapláčeš nad výdělkem a další dotaz bude co s tím až to znepojízdníš.

(nyní ať radí ti, kteří tě v samostatnosti vesele podpořili)

Ako osadit komponenty do dosky tak trochu lego je len tie kable to je nadstavba. V podstate neplacem , ak nezistim kam s tym reproduktorom tak ho vytiahnem. Skor to boli prave dotazy k tebe ze tu dosku poznas. Vsetko som robil podla manualov .. aj ked su veci o ktorych sa tam nepise... tusim ramky sa davaju do 1 a 3 slotu. Ozaj este ma napadlo ze mi ostal ten pridavny ventilator . Nepredpokladal som ze v bedni jeden bude.. tak neviem kam s nim. Tak dufam ze niekto teda bude vediet :)

Dopredu díky, ohľadom toho veľkého procesorového chladiča, nevadí že sa hýbe ? nehovorím že mi vyletí alebo sa ohne ak postavím PC ale neviem či to tak má byť. Robil som to podľa návodu , ktorý bol k nemu pribalený a vetráky smerovali smerom k ramkám. Ten čo sa dáva na bok zavadzá ramkám cez dva sloty, tak som ho úplne nemohol dosadiť , upevnil som ho dobre. Ešte taká vec v balení bola taká redukcia do ktorej sa dajú zapojiť tie 2 procesorové vetráky a potom je vlastne iba jeden výstup. Napadlo ma že buď ho pichnem do 4 pinového konektoru ktorý je hneď nad procesorom , popis je tam tuším CPU fan 1 , na boku je ešte CPU fan 2 tak som to nedal teda do tej redukcie a zapojil som oba samotne.