Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem monitor do 250€ foto,hry

Ahoj,

Potreboval by som vybrať monitor pre môjho kolegu ktorému som prisľúbil pomoc pri výbere.
Prehovoril som ho na fotenie takže okrem hrania hier pozeranie internetu filmov a pod. je dôraz na kvalitné farebné prevedenie sRGB. Momentálne má 19-22 palcový monitor ( neviem presne ) a chce 24" .
rozlíšenie asi klasika 1920×1080, na hry filmy asi top ale na prácu preferujem viac 1920×1200 (jemu na top moc nezáleží )

Osobne som doporúčal to isté čo mám aj ja 23.8" EIZO FORIS FS2434 no chce niečo lacnejšie takže cena 150-250€. (250€ je vážne strop)

tiež som ešte poradil s toho čo som pozeral 24 "BenQ BL2411PT (250€)
taktiež možno nejaký DELL no jeden mám doma a možno sa mi to len zdá oproti tomu eizu ale celkovo by som ho už asi nekúpil.

Čo by ste radili vy ? Po prípade s čím máte skúsenosti ?
Predom v ďaka za rady

pokiaľ pozerám len tie 1920x1200 tak je tu taká dilema, a to buď overená klasika ktorá tu už pár rokov je
https://www.alza.sk/24-dell-u2412m-d260038.htm#pop is

alebo údajne lepšie továrne nastavený
https://www.alza.sk/24-benq-bl2411pt-d1529472.htm? o=2

cena na alze ta istá, ale zas čo má benq lepšie nastavenie tak má hrozné veľký jas ktorý nejde dať dole, aj keď ja mám večer pri PC nonstop zasvietenú lampu tak neviem či bi to bol zas až tak veľký problém ( no vravím že to mám ja neviem ako kolega )