Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem format disku

Ahoj, poradíte někdo amatérovi jak naformátovat disk a následovně nahrál Ubuntu. Počítač Acer aspire. Používám ho pouze na internet a potřebuju zabrat co nejméně místa. Moc děkuji

Zjednodušene povedané áno. Pri samotnej inštalácia či už z CD, DVD alebo flash disku (odporúčam z flash disku Live verziu) budeš môcť surfovať po nete už počas inštalácia kde sa ťa bude ubuntu samo pýtať čo kde a kedy a hlavne na ktorý disk chceš nahrať OS Ubuntu a potom si vyberieš aj formát disku, veľkosť a vlastne sám si budeš môcť rozvrhnúť aj partície pričom každá môže mať iný typ formátu.

Ja by som ti poradil nato použiť program UNETBOTIN ten ti nielen dokáže nahodiť akúkoľvek verziu linuxu ale nahrá ti ho z disku, CD alebo aj z flash. Myslím že vtedy nebolo potrebné nič nastavovať, len dať stiahnuť linux na USB cez ten program a o všetko sa postaral, teda za predpokladu že nejaký ten OS v PC máš.