Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při připojení na wifi mi zamrzne router

Zdravím všechny,

v pátek 2.10.2015 jsem si koupil nový notebook, konkrétně Lenovo IdeaPad Z70-80. Následně jsem nainstaloval Windows 10 Pro - legální a nejnovější ovladače přímo ze stránek výrobce, tudíž Lenova.

Při připojení na mou domácí wifi internet funguje cca 2-5 minut a poté router zamrzne a internet nejde na žádném zařízení, pomáhá odpojení od el. sítě a následné zapojení.

Windows 10 mám i na druhém notebooku a tam wifi funguje bez problému.

Neví někdo, jak tento problém vyřešit? Upgradoval jsem i firmware v routeru. Router má označení TL-WR841N.

Předem děkuji za poskytnuté informace a rady.

1) pro předcházení problémům s připojením k domácím wifirouterům:
wifi -> zabezpečení a šifrování (wireless security): nastavit napevno wpa2 + aes.

koukám, že ovladače wifikrámů jsou čím dál horší, donedávna tak patlali jen androidy.

2) pokud je router starší, může být problém i v jeho odcházejícím napájecím adaptéru.