Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CRT vs LCD?

Zdravím,

chci si pořídit nový monitor na hraní her. Z počátku jsem premýšlel nad LCD, ale nejspíše to nebude vhodné rešení. Asi byste mi také doporučili CRT, že?

teď položím dvě hloupé otázky, ale potřebuji na ně znát odpověď:
1, U LCD se udává jako jeden ze základních parametrů odezva, ale u CRT ne, proč?
2, Interpolace většiny testů u LCD nedopadá příliš dobře, tak bych se chtěl zeptat co přesně se po té interpolaci pokazí, barvy, nebo se deformuje obraz?

Děkuji za případnou odpověď.

PS: vím, jsou to hloupé otázky, ale jsem ještě velkej amatér :-))

Urcite si kup LCD, CRT si dnes uz kupuju len ludia s podivnymi dovodmi.
1. Princip vykreslovania u LCD je zhasinanie a zazinanie pixelov (subpixelov). Pokial je tento prechod prilis dlhy dochadza k deformaciam obrazu. U CRT sa obraz zobrazuje inak a nedochadza tam k tymto casovym zdrzaniam (obraz sa prekresluje aj 100x/s.
2. Toto neries pokial budes pouzivat nativne rozlisenie. Kup si nejaku dobru 19" s 1280x1024. Samozrejme je dobre mat k tomu aj dobru grafiku.

Já, ale také hraji starší automatové hry přes emulátory a ty mají rozlišení zhruba "320 na cosi", tak mám obavy, aby se ten obraz příliš nezhoršil. Známý třeba nedávno na LCD zkoušel jednu kreslenou 2D bojovku(Guilty Gear), která měla nižší rozlišení než jeho nativní 1280x1024 a obraz byl znatelně neostrý, kdežto na mém starém CRT krásně ostrý :-(