Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškozená GPU?

Zdravím. Tak jsem dnes zapnul PC a asi před 15 minutami se mi stalo to, že jsem zapnul hru a po chvilce začal blbnout obraz. Všelijak zrnit a tak. Objevovaly se různé artefakty. Když jsem to zkusil shodit na plochu, tak to tam bylo pořád a bylo mi jasné, že je asi něco hodně špatného s grafickou kartou. Tak jsem vypnul PC, otevřel bednu a zkusil grafiku vyndat a dát zpátky. Také očistit od prachu a tak. Jestli tam třeba někde nebyl špatný kontakt. Ale po chvilce se to objevilo znovu a tentokrát i na ploše bez toho aniž bych zapnul nějakou hru.
To stejné se mi stalo poprvé i včera, ale objevilo se to jen na chvilku, opět jsem shodil hru na plochu a pro ten den se to už neobjevilo.
Myslíte teda že je to grafikou a nebo ještě něčím jiným? Dík za rady.

• U tech <artefaktu> mas jaké teploty komponentu?
• Ovladac na grafickou kartu mas jaky, instaloval jsi naky novy nez problém nastal?
V takovych pripadech, je rychlé nalezeni problému moznost otestovat kazdy komponent zvlast, coz znamena, "Grafickou" kartu i "zdroj" zkusit samostatne.

I presto, se muzeme pokusit aleson nhlednout na stabilitu zdoje.
Nainstaluj OCCT www.ocbase.com a po instalaci zadej <POWER SUPLY>.
[img]http://i40.tinypic.com/1zqugxl.png[/img]
• Nas bude hlavne zajimat vetev 3.3V, 5V a 12V, Test zapni pro zacatek minimalne na <5minut>.
• Vysledky techto hodnot (Graf viz vyse), uloz je nekde Online a nech zde dotaz, pro moznost kontroly.

Teplotu jakou mám nevím. Teď mi to v klidu ukazuje 39. Zkusím vyvolat artefakty a zachytit teplotu. Snad se mi nevypne PC. To se mi také už stalo
Pokud se nepletu, tak ovladač jsem nějaké instaloval nedávno. Pár dní to bude. Ale nevím kde zjistit jaký. Stahoval jsem přes Driver Booster a složka se zálohou i staženými soubory je prázdná

• Bohuzel pro tebe, SW jako "Driver Booster " opravdu never, on sam uzna jaky ovladac stahnout, kde v mnoha pripade stahuje i "nekompatibilni" které muzou vyvolavat problému, nebo straty vykonu, jako v tvém pripade. (tudiz odinstalovat)
• Proto by bylo silne na miste, zacit s instalaci korektnich/spravnych ovladacu pro tvé kompnenty..(kazdy vyrobce je ma na svych strankach volne ke stahnuti)

TiP~ Na rychlou identifikaci (JEN identifikaci, jelikoz ti nabidne i ovladace, ty ale ignoruj viz: ovladac od vyrobce) tvého materialu, pouzi treba : www.driverscloud.com

• To neni vysledek testu :-) Vysledek testu je v podobe "grafu" viz vyse.
Ulozené grafy (vysledek) najdes pod DOKUMENTY > OCCT > pod datumovou slozkou, kuprikla 2015 10/8 a hodina provedeni testu.
Nas zajima z tech grafu (z nakych 20ceti) hlane napajeni zdroje 3.3, 5 a 12V tudiz jen prozatim 3.
• Co se tyce DRIVER CLOUDE nas zajima spis identifikovat tvuj "material", jako verzi ovladace.
(coz by bylo jednosi, zda-li muzes kuprikladu zakladni desku identifikovat sam, treba podle krabice, nebo co je na té zakladni desce napsané)

• V jaké zdírce USB más (portu) mas mys zapojenou? Jestli v modré tak ji dej do cerné.
• Zkrátka vse odinstaluj a vse nainstaluj správne (správné) ovladace. (PC na kterych bylo instalované cokoliv typu BOOStT, driver detektive, systematicky preinstalovávám)

• Takovy rozhazny a zanecisteny system UPdatovacim softem, uz se tezko dava dohramady.
• Nuz kde jsme to byly, jo, zdojem to vypada ze to neni, zbyva graficka karta, divej, opravdu, nejlepsi reseni by bylo, tu AMD HD6 xxx z PC vytahnout a zkusit ji na jiném PC ( v zatezi), protoze v tvém pripade je docela risk, ze porucha muze pochazet i z jiného HW :-)
(takle alepson budeme mit 100% vysledku poruchy)

• Vyborne, uprímne doufám, ze problém bude v rozházaném OS jak HW vada, urcite dej vedet.
(opravdu bych ti doporucil, zda-li je ta grafická karta v poradku, nasledovne udelat cistou instalaci OS s officiálnímy deivery a jiz nikdy nepouzívat SW tretí strany :-))

Takže myslíš, že by to vážně nemuselo být grafikou po HW stránce, ale softwarem? Třeba od včerejška mi jede PC v jednom kuse a v pohodě. Dokonce jsem hrál i nějakou hru a nic se nestalo. Stane se mi to prostě když zapnu jednu nebo dvě specifický hry. Teplota při hře, která šla v pohodě (asi hodinu) byla cca 67 stupňů. Naopak u her kde mi to blblo to šlo 5 minut a objevilo se to. Přes to OCCT jsem ještě zkoušel i GPU test, ale taky se nic nestalo

Omlouvám se, že jsem včera zapomněl napsat. Tak jsem vyzkoušel tu grafiku a artefakty se objevily také. A tentokrát už i při načítání windows. A potom u mě doma taky. Takže teď jedu na starou grafiku nvidia 8800 GT, která ležela asi 2-3 roky v bedně a která už byla jedna pečená v troubě. Plánuji to samé i s tou radeon hd 6870 v neděli