Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GeForce 7300GT 256 MB hlučnost

Zdravim,

z ničeho nic začal být hlučný větrák na chladiči. Po jeho přidržení hlučnost na chvíli přestala ale při spuštění např filmu v lepší kvalitě v programu MPC, nebo načítání videí youtube, FB apod. začne větrák zase houpavě hučet až bzučet a ustane to až po zavření media playeru.

...to už jen jakoby houpavě bzučí.

Naopak při spuštění starší hry - konkrétně zkoušeno na Crusaders of mighty and magic a Call of Duty 2 se větrák chová normálně, ovšem jen do ukončení hry kdy zase začne dělat co jsem psal.

Je to vada HW, větráku nebo to může být způsobený nějakým špatným driverem či něčím úplně jiným.

Win 7 Profi, 2.6bg RAM, Athlon 3000+(1.8ghz) 160 + 350 + 200gb hdd

dík za rady.

Pokud je vyrachtanej větrák, tak ho vyšroubuj a nabastli tam jinej. Jakejkoliv, kterej seženeš a upevni ho jakkoliv, jak to půjde. Já obvykle používám stahovací pásky na kabely.
Změř průběh teplot grafárny, třeba programem Speedfan, dá se tam zaznamenávat teplota do grafu. Pokud intenzita hučení odpovídá zvýšené teplotě, tak prostě dej novej větrák.