Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompaktní fotoaparát - smítko na fotkách

Zdravím,

vlastním kompaktní fotoaparát Lumix FZ48(není již v záruce) a po návratu z dovolené jsem si všiml, že na všech fotkách je skvrna - vždy na jednom místě (viz fotografie).
Pořizovací cena byla cca 5 000 Kč (starší kus).

Jak to vyřešit? Dá se to vyčistit když je objektiv neodjímatelný? Dokáže někdo z Vás odhadnout cenu vyčištění?

Děkuji za rady.

Dobrý den. Tohle už jsem dělal doma a score 1 vyčištěný fotoaparát a 1 na vyhození. Cena vyčištění odborníkem stanovena plus minus 1200. Problémy při rozebrání jsou 2, nesmíte si sáhnout na baterii blesku a nesmíte potrhat tištěné spoje na ohebných páscích. Po nepovedené zkušenosti, kdy jsem přetrhl pásky spojů bych doporučil profíka.