Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Restartování brání nějaký proces

Ahoj, mám Lenovo Y50-70 s Windows 8.1. Můj problém je, že počítač se nechce restartovat, protože mu v tom brání nějaký proces. Vždy, když chci restartovat, tak nabíhá restarování, ale počítač se nerestartuje ani po půl hod čekání, pomůže jen 5s podržet tlačítko napájení. Na to, že to způsobuje nějaký proces jsem došel, protože jsem zkoušel jít proces po procesu a vypínat ty, které mi přišli zbytečné, nebo byli spuštěny aplikací, kterou jsem neměl v plánu použít a po tom se restartoval v pořádku. Počítač restartuji, jen pokud je to potřeba k aktualizacím. Vypíná se normálně a zapínání je rychlé. Rád bych vám sem hodil výpis procesů a další, co k tomu budete potřebovat k tomu, aby jsme na něco přišli, ale nevím jak. Tak prosím, pokud by jste mi mohli napsat co potřebujete, jak to sem dostanu a pomohli mi tento problém vyřešit.

Možná to může být, těmi aktualizacemi, protože když jsem zkoušel počítač retartovat hned po naběhnutí procesů po spuštění, tak restart proběhl v pořádku. Zvláštní ale je, že to dělá jak u aktualizací avastu, tak systému a i ovladačů.

Mozno by bolo dobre skusit to odvirit (skus MBAM v nudzaku), a odinstalit vsetky antiviry, a potom to skusit znova.
Mozes sem trebars aj vlozit log z hijackthis.
Mozes si skontrolovat msconfig - karta po spusteni (vo W8 je to kdesi inde pise ti to tam), a tam postupne vypinat veci co sa spustaju po starte az zistis cim to je. Len ty vies kedy to zacalo a co tam mas za "aplikací, kterou jsem neměl v plánu použít".

Viry jsem zkoušel hledat testem po restartu od avastu, nic nenašlo. Kartu po spuštění, jsem upravil co jsem věděl, že můžu, ale v čem se nevyznám do toho nechci rýpat a pravda je, že moc se nevyznám. Log klidně vložím , jen mi prosím napiš, jak ho vytvořit.

Odinstaluj nejake MCaffee (z ovl.panely-software)
Podozrive (moze byt vir) je napr.
O4 - HKCU\..\Run: [Akamai NetSession Interface] "C:\Users\filip_000\AppData\Local\Akamai\netsessio n_win.exe"
Skus zakazat aj spustanie
C:\Program Files (x86)\Lenovo\CCSDK\WinGather.exe
je to nejaka agresivna zbytocna sracka.
A skus raz po restarte nespustat chrome, a dat to vypnut ci sa to vypne normalne (tym sa potvrdi alebo vyluci nejaky problem/zavadny plugin v chrome).

CCSDK jsem zakázal, tím i wingather, pak jsme zakázal něco, co jsem si všiml, že nepotřebuji, věci od applu a autodesku a kdyby něco nešlo, tak to povolím. MCaffee jsem jen zakázal, ale nevím jak to odinstalovat, hned jak jsem Pc rozbalil a zapnul, bylo to jedno z prvních co šlo pryč. Ale z nějákého důvodu jsou tu tyhle procesy, já jsem si to vysvětloval tím, že to souvisí s basic firewallem, tak jsme to neřešil, každopádně to že jsem to zakázal firewall neovlivnilo, takže, jak to odinstalovat ? (ovládací panely -> programy to není) Ten Akamai, myslím si, že se to tam instalovalo zároveň s iTunes, nebo Inventorem, ale nejsem si 100% jistý. Každopádně, když jsem googlil co to je, psalo to že je to něco na podporu stahování, takže to vir asi nebude, nechal jsem to tam počkám co mi na to řekneš ty, ani jsem to nezakazoval.
Když jsem zakázal to co jsem napsal tak, aby se to "potvrdilo" mě to požádalo o restart. Přitom běžel Chrome a torrent, ale restart proběhl úspěšně.

Snažím se co to jde instalovat, jen to potřebné a neklikat "další, další dokončeno", ale i tak se asi stalo vypadá. Dám to pryč a uvidím nějaký takový manager si nepamatuji, že bych instaloval, jediné co mě napadalo, že by to mohlo podporovat stahování nového iOs přes iTunes a tak, to ale zjistím a vždy se to dá dostat z5. A jak mám odinstalovat ten Mcafee prosím ? Chtěl bych to pryč, nevím jak líp jsem to mohl odinstalovat. :-/

ked zakazes tie sluzby (v pravy klik na pocitac - spravovat - sluzby) tak budu zakazane akokeby vobec v PC neboli. Odinstalovat by sa to malo dat normalne z ovl.panely-software, hned po kupe toho ntb, ale je mozne ze tam ostavaju zbytky, potom si treba hladat nejaky mcaffe removal tool alebo tie sluzby zakaz rucne.

Ten akamai sa mohol nainstalit s niecim co pristupuje na nejake servery s nejakymi datami, len je podozrive ze sa instalil do users\local, to sa robi preto aby nepotreboval povolenie spravcu. Bud bol programator dementny (moze byt, nehadam sa), alebo je to nieco co nechce aby si o tom vedel, ze sa to instaluje (ked sa to instalovalo)

Asi to bude ten programator, protože jako vir se to nechovalo ,a že by ses viru zbavil kliknutím na "uninstal ->yes" .. :D Jinak děkuji moc za pomoc, hodně mi to pomohlo uvidím, až budou další aktualizace a věřím, že to bude v pořádku, kdyby ne, budeš mě tu mít zase. :D :) Tak ještě jednou děkuji moc, za čas, rady a vstřícnost. Hezký zbytek dne.