Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i3 4170 vs i3 6100

Zdravím

Který zvolit? Zajímá mě čistě CPU výkon(hry,uprava fotek apod...) integrovanou grafiku nebudu potřebovat.
Má smysl si připlácet za ddr4? MB počítám pořídit za cca 1800 a grafiku asi gtx 750ti nebo gtx 950.

Dík za názor

Upřesním
Pc nebude jen na hry, spíš univerzálni domácí pc, s tím že čas od času bych si něco i zahrál. Na to je pro mě zbytečné investovat velký peníze do grafiky. Počítám s tím že nové hry si na ultra detajly nezahraji. A i5 by bylo zas min. o cca 2000 dražší ,ale nevylučuji že si někdy v budoucnu i5 koupím, třeba levně z drhé ruky. Jde mě čistě o porovnání cpu výkonu. Na netu jsem zatím nic nenašel...

Diky

Výkon bude/je podobný nic co by bylo zásadní, tedy mimo IGP a pokud uvažuješ u upgrade z frcu, tak stačí platforma i3 HR, ovšem s nějakou slušnější deskou s.1150.
(jinak hře/hrám je srdečně jedno zda jí spustíš jednou čas, nebo denně, takže HW musí odpovídat náročnosti her)