Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Praskanie reproduktorov

Dobrý den, mám takovej problém, mám takmer 8 ročné reproduktory, no posledný týždeň dosť často praskajú, môže to byť známka toho že odchádzajú? pred 4 mesiacmi mi začali praskať, ale len pri vysokej hlasitosti, ted praskaju aj ked je hlasitosť takmer na nule.. dosť ma to znepokojuje, taktiež pri dlhom prehrávaní hudby docela nahlas hodne smrdia,...
Moje reproduktory sú: [http://static.akcniceny.cz/foto/vyrobky/317250/317  019.jpg] ani neviem ich názov, iba viem ako vyzerajú a akú majú značku.
Ak áno, viete mi doporučiť nejaké reproduktory?
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

mňa len napadlo,že ako to vyzerá,keď nahlas hodne smrdia/sorry za to,že som ten záver vety vytrhol z kontextu/...tu sa dá naozaj len doporučiť kúpiť reproduktory a tieto "reproduktory" poslať na zaslúžený odpočinok,pozri napr.Bose Companion,Bose Companion II,M-Audio MX sériu....

Ked praskaju a smrdia tak je v tom uz nejaka zavada, znaly elektrotechnik by si to vedel pripadne opravit, v tvojom pripade asi budes muset kupit nejake nove. ked chces pocuvat hudbu nahlas tak si kup nieco poriadnejsie s realnym vykonom aspon 2x5W (to znamena ze na tom bude cinska nalepka 10000W :-)), ale zavisi od financii.
(napr. to co je v prvej odpovedi ma mat realnych 2x14W, bude urcite stacit)

V živote si neočul zvuk z reproduktorov čo mám doma (presne konrétne z nich), pak bys možno sám gúlal oči a nechápal že hrajú lepšie než vätšina bežných reproduktorov v súšastnosti, i když decibeli už nevytiahnú tolko, ale kvalitov sú špička. A to dokazuje i to že vydržali už 8 rokov, a stále idú. Ja nevyberám reproduktory podla toho čo v sebe majú jaké majú parametri jaká je značka a podobne, ale podla toho jak hrajú. Rozhodne nehrajú len stredy,... basy to má jak... však klidne sa stav ku mne na návštevu a nebudeš veriť.

To mluvíš o těch "Technika"? To máš pravdu, ty tvé konkrétní jsem neslyšel a umím si představit, jak to hraje.
Když už si měříme pindíky - co myslíš? Hrajou ty tvoje líp, než tahle (níže foto) sestava? A že ti to vydrželo osm let? Ten můj zesilovač v sestavě je 24 let starý. Kdybys tomu trochu rozuměl, tak nenapíšeš kravinu, že chceš bednu s 20 Hz...
[http://pc.poradna.net/file/view/23874-wp-20151010- 15-02-29-pro-jpg]

to či hraju lepšie jak konkretne tieto nemôžem posudit kedže som nepočul z nich zvuk,...
áno skutočne sa nevyznám v parametroch zvuku, ale zas mám uši a viem čo je dobrý, kvalitný zvuk a čo nekvalitný, špatný...
predstaviť si je jak hrajou? myslím že si predstavuješ úplne neco jiného než moje reálne hrajú...
To že máš 24 ročný zesilovať? a, ešte moje reproduktory nezgebli, bohvie či sa nakonec nedožijú viac než ten tvoj zosilovač čo ti možno (nikdy nevieš) o týždeň zgebne,... a taktiež neporovnávaj klasické PC bedínky, s niečim čo zaberá pomali pol miestnosti. isto typuju že možno hrajú lepšie, ale z kategorie klasických 2.0 PC bedínek hrajú moje určite dosť dobre na to aby boli v prvej štvrtine rebríčku.
Ak chceš i ja mohu o tvojich vravieť že sú šmejdy a capnem ti tu foto reproduktorov ktoré sú velké jak nejaká budova.

Byli kupované v nay...50Hz tón počul každý, len nie každý vie priradiť že presne ktorý je ten daný 50Hz, ale 50Hz zvuk sa vyskytuje bežne, a bežne ho môžeš počuť tak nepíš kokotiny.
Necházim tady čísla, ale len som sa pýtal, cituju:

som si aj myslel... však tie reproduktory už prežily toho tolko vela....
uvažujem ale už nad nečím lepším čo napríklad: Genius SP-HF1255B Cherry Wood

i když áno psal som i:

čakal bych neco 20Hz-20Khz (chci hluboké basy)

ale i normálne sa dá povedať že niektoré reproduktory ktoré majú údajne 20Hz-20kHz možu hrať horšie basy ako 50Hz-20kHz, a nemusíš to tu psát jak arogantnej blb...
a viac s tebou nebudu diskutovať... to že niekto nevie určité veci alebo vie špatne neznamená že ho máš hned ponižovať, a sarkasticky naň útočiť.

Inak ty sám si tu tolko krát dal čísla o ktorých si hovno vedel a opravoval ta nekdo jiný.

---
Napríklad Karel pekne a normálne napsal:

To je naprosto nicneříkající údaj, jsi oběť marketingu. Takto uvedený frekvenční rozsah má i domovní zvonek.

a normálne vysvetlil, a nechoval sa tak arogantne ako ty.

Já na tebe neútočím, ale píšeš sem kraviny a (nepochopitelně) si za nimi stojíš. Frekvence 50 Hz (nebo přibližně okolo) nic moc běžného není a příliš se běžně nevyskytuje. Třeba řeč má přibližně rozsah 500-4000 Hz a i tam ucho má nejvyšší citlivost. 50 Hz je opravdu hluboký tón a třeba v hudbě ho až tolik není, nejde-li o elektroniku.
Navíc údaj 20Hz - 20 kHz je naprosto bezcenný údaj. Ještě je potřeba stanovit toleranční pásmo (v dB), čím užší, tím lepší.
Jen na okraj - když o něčem něco nevím, tak si něco přečtu abych to pochopil a věděl. Žádný učený z nebe nespadl. Studium doporučuji.

Inak ty sám si tu tolko krát dal čísla o ktorých si hovno vedel a opravoval ta nekdo jiný.

Fakt? Budeš konkrétní (pak samozřejmě nemám problém přiznat chybu), nebo jde jen o výkřik do tmy?

Heh, to já už žádné návody nemám, ty bedny mám od roku 2001... Tehdy jsem je kupoval nové. V papírovém katalogu je uvedeno u toho rozsahu pásmo 6 dB, což je totéž, jako +-3 dB. Tak záleží, co na papíře pak vypadá lépe :-) Taky jsou ty moje trochu hladovější, levnější Denon s nima měl co dělat. Aktuální (už 5 let) Sony s nimi problém nemá :-)

pak bys možno sám gúlal oči a nechápal že hrajú lepšie než vätšina bežných reproduktorov v súčastnosti

už jsem ti to psal - fyziku neojebeš a ta hypermarketová technika už vůbec ne.

Ja nevyberám reproduktory podla toho čo v sebe majú jaké majú parametri

už je jasné asi všem, že o tom nic nevíš, odmítáš cokoli chápat a jen se dokola ztrapňuješ.

z kategorie klasických 2.0 PC bedínek hrajú moje určite dosť dobre

dobře hraje i něco stolního, co má trochu objem, kvalitní materiál a přiměřené repráky. to ty tvoje atrapy nejsou ani náhodou. bedničky za pětistovku budou vždycky shit, s tím nic neuděláš.

K PC ti staci aj to. Genius neoplyva moc kvoalitou prevedenia takze to moze trebars brumet apod, to by som skor uz tie logitechy, ale da sa aj toto. v tej cenovej kategorii sa nemozes pozerat na nejake parametre, ptz to su uplne kraviny (nezmysly). Poriadne repro s vyrovnanou charakteristikou nezozenies ani za 200e, a boli by 5x vacsie. Za 40e k PC budu zvukovo proste hrat jak repro k PC. Vyber si jake chces.