Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 - Nelze mazat a přesouvat nebo ukládat soubory

Z neznámého důvodu nelze mazat nebo přesouvat soubory. Vždy se objeví okno s hláškou "Neplatná funkce systému MS-DOS." Nenapadá mě, čím by to mohlo být, kromě zvláštního chování počítače dnes ráno, kdy se (nejspíš) aktualizoval AVG antivirus (plná verze). V tu chvíli přestalo fungovat připojení k internetu, po vypnutí firewallu v AVG bylo v připojení k netu funkční. Velmi brzo se objevila další aktualizace AVG vyžadující restart, po restartu bylo možné firewall normálně zapnout. Nevím, jestli to může mít nějakou souvislost, ale odpoledne jsem chtěl smazat nějaké soubory z plochy - a to se poprvé objevila výše uvedená hláška. Zkusil jsem smazat ještě další nedůležité soubory jiných adresářů - se stejným výsledkem. Soubory - např ve Wordu mohu otevřít a pracovat s nimi, ale uložit je mohu jen pod jiným názvem. Nově vytvořené soubory smazat lze bez problémů, mazat a přesouvat nejde jen soubory, které v počítači byly předtím, než došlo k tomuto chování.

Počítač jsem otestoval AVG na přítomnost virů, nenašly se žádné.

Dost mě to trápí, což je asi pochopitelné. Může mi někdo poradit, co s tím?
Děkuji.

Nevím úplně púřesně, co myslíte tím "nastavením koše". Prostě chci hodit soubor do koše, případně označím soubor a stisknu Delete a naskočí ta hláška... Myslím, že mazání samo o sobě problém není, prtoože nově vytvořené soubory smazat jdou a naopak ty staré nejde ani přejmenovat nebo přesunout do jiné složky.

Tak jen hlásím, jak to dopadlo. Pokusil jsem se vrátit stav před poslední bod obnovení. Počítač pracoval cca 20 minut, pak se restartoval, nahlásil, že návrat systému před bod obnovení selhal (vyskytla se neznámá chyba) nicméně systém souborů se, zdá se, spravil, protože mazání, přesouvání i ukládání funguje zcela normálně. Zatím se neobjevil žádný další problém. Sice bych rád věděl, proč se nepodařilo uvést systém před bod obnovy, resp. jestli se časem nemůže objevit něco dalšího, ale aspoň pro současnou chvíli se tent konkrétní problém zdá být vyřešen.

Děkuji všem.