Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr herního notebooku (2 typy)

Dobrý den,
po 5ti letech si kupuju noťas, chtěl bych herní a aby vydržel co možná nejdéle.
Po lehčím hledání mám 2 kandidáty mezi, kterými se nemůžu rozhodnout ( zase tolik se nevyznám)

1. https://m.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-70-black-d242 4789.htm?catid=18854658
2. https://m.alza.cz/msi-gp70-2qf-615cz-leopard-pro-d 3030459.htm?catid=18854658

Mají lehce rozdílný parametry a víc peněz si do notasu vrazit dovolit nemůžu.

(asi držím palce msi)
Děkuju za rady :)

Lenovo ma na hry lepsi grafiku, takrikajic skoro pouzitelnou na nejake nizsi detaily, ael zase ma tragicky disk, coz hram taky moc nesvedci. No ale to MSI to ma obracene, slusny disk a horsi grafika. Hod si korunou, opravdu potrebujes na hry notebook?

Mas nejakou aktualni primou zkusenost? Protoze celkove se MSI notebooky docela zlepsily a na druhou stranu ty Lenova, no neni to co byvalo, ikdyz fakt je ze nejvic upadnula jako znacka Dell, Lenovo nikdy takovou povest nemelo, takze si ji ani nemohlo moc zhorsit. Nechci teda rict, ze doporucuju MSI, ale nemyslel bych si, ze jeden z nich bude kvalitou zpracovani nejak vyznamne prevazovat ten druhy.

Dell upadnul? Kam? Má zkušenost je naopak taková, že Dell to aktuálně kvalitou totálně drtí a v podstatě i do nejlevnějších plastových inspironů cpe celkem odolnou konstrukci. Firemní Latitudy jsou pak naprosto brutální, z těch pár set notebooků za posledních cca 5 let jsme nereklamovali ani jeden kus!

Osobně už beru jen Delly, jediná výjimka jsou laciné herní mašinky, tam se vyplatí tohle Lenovo (cca 30 tisíc), případně pak už jen hliníkové MSI za skoro dvojnásobek. Já ale obě tyto herní plečky považuju za nesmysl.