Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na programování do 20tis.

Ahoj všem
Už nějaký ten měsíc intenzivně vybírám notebook a nemůžu si vybrat.
Hledám notebook na programování, hry vůbec nehraji.
S notebookem budu cestovat, takže bych očekával velikou výdrž v lehkém těle.
Kompaktní rozměry do 14 palců. Nejraději bych hledal nějaký tenký notebook s vyměnitelnou baterii. tzn. Že bych si koupil ještě další baterii a při vybití jednoduše ihned vyměnil, bez nějakého přiblblého šroubavání :) . Rozlišení displeje alespoň 1600x900 :) . Hodně notebooků/ultrabooků jsem hledal... Dokonce jsem se rozhodoval pro starý s výbornou klávesnicí Lenovo ThinkPad x220(repas), ale problém mi dělá rozlišení displeje :/ Poté jsem se díval na Lenovo yoga 3 14 a nevýhoda... nelze jednoduše vyměnit baterii a celkem vysoká cena. Prohledával jsem i ostatní notebooky a vždy v tom bylo něco... třeba váha 2kg a výš nebo rozlišení pouze HD ready :( , nebo hodně slabý procesor, velké rozměry a tak... poté jsem hledal i na Ebay jestli nějaký takový notebook neexistuje a skoro marně :/ Byl bych fakt hodně rád kdyby jste my sem několik návrhů hodily... Děkuji :)

• Programovani v cem? Jelikoz, se musis zamerit také na funkce CPU, aby podporoval kuprikladu virtualizaci (V-Tx, I/O VTD) etc. , na programovani <HTML> ti klidne staci intel Atom :-)
• U toho Think-Pad, by mi asi vadila abstence NUM klavesnice, ktera se opravdu hodi.
(Kuprikladu na Mac-booku mi vse utahne i5 s intel HD iGP)

• Skoda ze vydrz baterie neni alespon o 25% vetsi jinak by na tvou potrebu by zcela vyhovoval :
"Automatické přetaktování Funkce zajišťující navýšení výkonu počítače přetaktováním bez složitého nastavování v BIOSu., HyperThreading, Model se sníženou spotřebou, Podpora Virtualizace"
• Typu "Lenovo IdeaPad Z50-70" White https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-70-white-d2 417819.htm?catid=18852653

Intel Core i7 4510U Haswell
8 Gb RAM
15.6" LED 1920x1080
Nvidia GTX 840m
Bluetooth 4.0

Tohle vypadá na pěkný notebook, ale raději bych nějaké kompaktnější rozměry :) Klidně i bez numerické klávesnice to se obejdu :) Ono nejlepší by bylo 12-14 palců displej, protože notebook/ultrabook budu denně přenášet a cestovat tak i nižší váha by se hodila :)

• Rozumim, co rikas na Dell Inspiron 13z Touch https://www.alza.cz/dell-inspiron-13z-touch-d24146 79.htm?catid=18853267 ? Preferujes i dotekovy?
• Nebo, slusne se jevi Lenovo IdeaPad U31-70 https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-u31-70-red-d277 0588.htm?catid=18842920

Oba dva NTB maji pamet <RAM 8GB> a dostatecne vykony procesor, ktery na tvuj ucel programovani ve VS nebo dalsi uvedené, aby jsi nebyl nejak omezen.
NTBs maji i podsvicenou klavesnici, coz se muze hodit a muze byt v nekterych situacich uzitecné. Zobrazeni maji samozrejme <IPS>, tudiz i pozorovaci uhel je velmi uspokujici.

• Ano, me se u neho libi, ze v modu tablet, nezabere misto, uz se ti urcite stalo, ze jsi byl v situaci, ze jsi mel PC na kline a urcite jsis rekl "sakra, kdyby nemela klavesnici, to by bylo.." rozumis :-) Takle ho prelozis a mas po problému.
• To ze ma leskly displej, nemusi byt problém, nepocitaje ze dnes tzv lesklé displeje nejou jako pred par lety, ze zasvitilo slunce a nic jsi nevidel, zbytek je velmi dobry, na co bych také nezapominal, je hlavne zaruka, kde <DELL> je opravdu spicka ve svém oboru, tak jako moznost "Next Business Day" (oprava az do domu) :-p