Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Minimalistická Case pro microATX MB

Prodávají se i malé skříně pro microATX desky, které mají vnitřní uspořádání tak, aby byla MB nahoře, zdroj a mechaniky dole? Tedy co nejlepší využití vnitřního prostoru? Stačí mi pouze 1 pozice 5,25", 1 pozice 3,5" a 1 pozice 2,5".

Náčrtek vnitřního uspořádání při pohledu z boku:
[Case.png]

Máte nějaký tip na vhodnou Case?
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

• Ja osobne (pro sebe) skladam exlusivne herni PC na <iTX> zaklade, na <mITX> pouzij kuprikladu Prodigy M de Bitfenix, mam v dilne od nich zrovna jednu pro uvadenou <iTX> a jsem velmi spokojen. Na druhou sestavu <iTX> mam Corsair graphite, také vytecna, jak vzhledem, tak moznosti rozsireni strategie chlazeni tak jak pozit umisteni chladicich ventilatoru. (dokonce mysleli i na WaterCooling)
velmi kvalitni provedeni, ticha.
TiP~ Misto <DVD> mam zapojeny regulator otacek. Jako zdroj, bych ti silne silne doporucil modularni, jinak se ze zapojenim nedomluvis :-D
ODKAZ: https://www.alza.cz/bitfenix-prodigy-m-cerna-d5019 59.htm
[img=http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2013/08/prodigy_m_black_inside_1.jpg]http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/201 3/08/prodigy_m_black_inside_1.jpg[/img]

Abych řekl pravdu, tahle skříň mi také padla do oka, i když to není přesně to, co jsem chtěl, ale líbí se mi nejvíc ze všech, co jsem prohlížel, a je prý kompatibilní i s microATX deskami, bohužel je moc široká, má 25 cm a já potřebuji šířku max 22 cm, protože budu skříň dávat do přihrádky v PC stolu, která je široká 23 cm. Ale jestli nic jiného nenajdu, tak snad koupím tuhle a k tomu jiný PC stůl.

Měl bych tři otázky.
1) Jde ta skříň používat vzhůru nohama? Tedy aby DVD mechanika byla dole a ne nahoře?
2) Jak je propojen zdroj (který je vepředu) s konektorem zdroje na zadní straně skříně? Můžu tam dát jakýkoli ATX zdroj nebo jen nějaký speciální určený pro tuto skříň?
3) Boční kryty jdou mezi sebou měnit, když bych chtěl mít zapínací tlačítko a USB konektory na druhém boku skříně?

• Ano, skrin jde pouzit i vzhuru nohama (kde uchytky budou jako nozky), v tom zadny urcity problém neni.
*ono to na tom obrazku videt neni, ale v té vrchni casti je vetraci poklop s filtrem, o pri pouziti vzhuru nohama, stale zustene dostatecne mista, aby splnil svou funkci*
• Zdroj, v té samé skrini jsem pouzil klasicky <ATX>, ale jak jsem te upozornoval, uprednostnil bych zdroj typu "modularni"
• Officiàlne ne, bocnice zamenit nejdou, jelikoz v bocnici je tlacitko "Start" a "Reset" (ale s trochou sikovnosti, vse jde predelat)

Já to tak pochopil také
• V tom prípade nemá cenu pokracovat kdyz si nerozumíme, pockej si na satyra a otocte si bocnice spolu (sice nerozumím z jakého duvodu satyr otacel své bocnice kdyz jsou stejné), ale osobne se toho ucastnit nechci :-)

Počítač mám na stole na pravé straně z důvodu zásuvek. A aby nebyly tlačítka nesmyslně na vnější straně, tak jsem si to otočil. A také to mám z důvodu lepší údržby (čištění prachu) vevnitř, popřípadě když musím připojit mechaniku. Když jsou tlačítka na pravé straně, tak kabely k bočnici (LED, jacky, USB) vedou přes celý vnitřek PC a hůře se ta bočnice sundavá a musím odpojit kabely ze základní desky, abych mohl tu bočnici odložit jinam. Když jsem si to otočil, tak vypojovat nic nemusím. Kabely nevedou nesmyslně přes vnitřek Case a jsou schované společně s ostatními kabely ze zdroje.

To je právě pro případ, že zasuneš PC do nějaké úzké přihrádky u PC stolu a když nejsou tlačítka a USB konektory přístupné z čelní strany PC, tak je problém, a z jednoho boku to pak může být o něco přístupnější než z druhého. Proto sonduji, jestli je to u této skříně možné změnit.