Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktovani Intel Pentium G3258

Dobrý den, mám takový blby dotaz. Mám desku MSI-H81M-P33 a procesor INTEL PENTIUM G3258, je to výroční edice má odemknutý násobič. Kdysi sem ho měl přetaktovaný na 4,4 ghz bylo vše stabilní a OK hral jsem na tom GTA 5, jenže nastal problém, přetaktovával jsem podle jednoho videa a už nevím jak sem to udělal (přesné hodnoty) nastavení mi zmizlo jelikož sem reklamoval základní desku, byl by někdo ochoten mi pomoci s hodnotami pro přetaktování? Ted mi to právě dělá to že, uložim bios PC se restartuje a začne se načítat systém a po chvilce se to restartuje s hláškou jestli chci dat bios do puvodního nastavení nebo ne.

Moje pc sestava _:

Intel pentium G3258 3.2 GHZ
Grafika MSI GTX 750 OC 2 GB
8 GB RAM KINGSTON
ZDROJ 500 W Seasonic

Děkuji moc,
Změna předmětu, původně: TAKTOVANI INTEL PENTIUM G3258 (Kurt)

to máš blbý, že jsi to dělal podle videa. Kdyby jsi pochopil co a jak jsi nastavil, neměl bys teď problém.

G3258 se taktuje jednoduše. Jediné co můžeš měnit je násobič a napětí. Předpokládám, že násobič jsi našel, když ti to padá, takže jediný problém může být napětí a případně špatně nastavený takt pamětí.

Tak, to je velká drzost, nebo naprosté diletantství taktit na nejlevnější mizerné kancl desce.
Navíc, násobič se zvedá postupně a ne tam vrazit rovnou co tě napadne.
(i kdyby to nějak šlo, tak to nikdy nebude stabilní, nebo půjde deska opět do kytek = na taktění je deska Z!