Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem procesor

Ahoj, poradili byjste mi prosím? Mám nový počítač a potřeboval bych nějak zjistit, jestli všechny komponenty chodí jak mají, tzv. jestli mají správný výkon. Mám konkrétní problém s procesorem i5 4690K, desku mám Z-97 AR a grafiku GTX 960 Strix, problém je že procesor má malý výkon. V cinebench R11.5 dosahuje pouze 2.5 pts místo asi 6.9.

Pri tom teste je teplota CPU kolko? Pozeraj to napr. v speedfan, teploty s nazvom "core"
V spravci procesov (ctrl-alt-del spravca) si u CPU pozri ci sa pouzivaju vsetky jadra, ak robis multicore test, a aj ze kolko vlastne tam mas tych jadier. Do biosu skus load defaults a save and exit.

Kolko jadier testovaci program pouziva zavisi od testovacieho programu a jeho nastaveni.
Procesor je urcite v poradku. Keby nebol, tak by si nic nepisal :)
Uz si si pozrel spravcu procesov ze kolko mas zobrazenych jadier a jake je vytazenie CPU ked nic nerobis apod?
Ten prvy test si robil ked sa na pozadi instalovalo 150 updatov?

Teplota kole 40 stupnů, ovladače jsou nainstalovány. Ted uz to najednou nedela a ukazuje vysledek 6.4 pts. Ale předtim ukazoval každej výsledek úplně jinej. Kdyžtak mě napadlo ještě přepastovat procesor.