Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová sestava PC

uz ti sambilionk poradil uplne do puntiku to same, co bych napsal i ja.

dodam teda jen ke zdroji, krabicka je stejna, pouzite soucastky jsou diametralne odlisne a v pripade zdroju jako je Gembird byva soucastek i znacne mene, proto je uz vahove znatelny rozdil mezi takovym zdrojem a je ho kvalitnejsim bratrickem. Proc myslis, ze se Gembird i v datasheetu taji s hodnotama vystupniho proudu? Velmi pravdepodobne bude ten tvuj 600W zdroj ve vysledku i o polovinu mene vykonny nez ten Seasonic 520W, ktery ti poradil sambilionk. Vsimni si, ze Seasonic se s hodnotama vystupniho proudu netaji a hned vis co si kupujes.

Ten Coolermaster neni vylozene spatny zdroj, zit se s nim urcite da, ale za etalon kvality plati Seasonic, zvolil bych preci jen radeji ten

http://diit.cz/clanek/cooler-master-v550s-rs-550-a maa-g1-recenze/hodnoceni

http://www.hardwaresecrets.com/seasonic-s12ii-bron ze-520-w-power-supply-review/10/

Na Blue pozor, nove Blue jsou jen preznacene Greeny, co se tyka disku, tak bud Seagate 7200.14 nebo prave ten WD Black, jehoz vyssi cena je dana hlavne 5 letou zarukou, takze ma sve opodstatneni, ono kdyz vam Black po 4,5 letech odejde a dojdete si ho vymenit za novy, tak je to pomerne prijemne, ikdyz samozrejme nejlepsi je kdyz disk drzi ponekud delsi dobu nez jen 4,5 roku.

No, ten zdroj doporučuji z důvodu tichosti, protože ač jsou Seasonicy obecně za tu cenu výborné zdroje, tak 520ku z řady GM od nich vlastním (k sestavě uvedené v podpisu) a jeho větrák v zátěži násobně přehlušuje cokoliv dalšího.
Ne, že by kompl obsahující cokoliv od AMD mohl být (bez monstrózních investic) LN :-D, ale i tak je to škoda..

Tak to se divim, ja stavel pro dva zname pocitace na M12ii-520, proste tich s modularni kabelazi a byly slusne tiche. Nemas tam nejak spatne provedeny luft, ze ti jde teplo pres zdroj a protoze je na nem kvuli tomu vyssi teplota, tak se vic roztaci vetrak na zdroji?

Jinak ale taky jsem ted na novym (i7-6700) a sam mam CoolerMastera, tohohle uz starsiho, ale je vicemene jako novej, protoze vetsinu casu lezel jen jako nahradni ve skrini, no a ja jsem ho dostal zadarmo, jinak po ruznych zkusenostech se zdrojema uz kupuju jen Seasonic. On i ten CoolerMaster co mam, je super jen pokud se nevytezuje naplno, coz myslim u me nehrozi, jeste pri trictvrtinovem vytizeni ma skvelou 86% ucinnost, pak to ale jde strme dolu, coz je obecny problem zdroju, ze se tim stitkovym udajum neda moc verit prave snad s vyjimkou Seasonicu.