Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nenačítá se HDD

Na novém písidle mám dva HDD. Jeden je Kingston SSD 120GB a druhý TOSHIBA HDD 1TB, SATAIII/600, 7200RPM, 32MB cache, 3,5".
Toshiba se mi nenačítá (včera se načítal) a neumím se ani podívat v BIOS, jestli tam je, jelikož jsem takový BIOS ještě ani neviděl a nikde jsem ani neobjevil něco jako "detection HDD".
[http://pc.poradna.net/file/view/23889-bios-click-b ios-4-650px-jpg]
Velký obrázek je na
http://krata.bubakov.net/ruzne/bios%20Click-BIOS-4 -1300px.png

Rucni detekce je reset :) Nic ine dnes nebyva (je to vsetko na Auto a bud to najde alebo ne, ked ne tak nieco nefunguje - kabel, disk je naprd, alebo moc pomaly sa inicializuje, apod).

Skus si najst kdesi v tych ikonkach hore (alebo sipka doprava) nejake boot options a tam vypnut fastboot a save&exit, pripadne urcite tam bude aj sata configuration a overit si ze mas vsetky porty povolene a na auto. Mozno tam bude aj obmedzenie na Gen2, ak to pomoze tak je naprd kabel. Pripadne overil by som na webe vyrobcu zakl.dosky ci neni nejaky update BIOSu. Skus aj vymenit kabel.

Mozu to byt kontakty sata konektora, uz som jeden taky SSD v robote mal, ked kejs tlacil na sata kabel tak nesiel, ked som dal dole bocnicu tak isiel :D

Alebo je to vlastnost BIOSu (cinan), skus update BIOSu (web vyrobcu dosky).
Stava sa to aj napr. ked je blby signal (kabel/BIOS naprd) tak ho raz detekuje a raz ne (detekcia sa robi len raz pocas POST, t.j. ak sa nezdetekoval tak do restartu ho vidiet nebudes).
Prip. skus este vypnut fast boot v BIOSe, alebo si tam hladaj konfiguraciou SATA (kdesi pod chipset alebo kde) ci tam neni nejake nastavenie ze to je SSD (nejak to ovplyvnuje powermanagement) ci co. Ale najskor tipujem blby kontakt (kabel/konektor/studenak/apod) alebo ten fast boot alebo BIOS bug (skusit naflashovat aktualny BIOS).
P.S. Alebo je ten disk nejak naprd.