Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divné zvuky z PC

Zdravíčko, chtěl bych se tu optat spíš na takovou zajímavost, protože problém v tom nevidím, ale když na PC třeba scrolluju stránku, nebo když mi něco načítá, tak se z něj ozývají jakési pípavé nebo bzukavé zvuky, nebo jak to napsat... Jenom potichu, je to prostě hodně zvláštní, pozoruju to už nějakou dobu a furt mi to vrtá hlavou, tak se chci optat... Je to opravdu jen zajímavost, chyba to nejspíš není, ale opravdu zajímavé... Kdybych měl kvalitnější mikrofon, tak bych to aji nahrál, ale to se mi s tou mojí bramborou asi nepovede, protože to budou rušit větráky ;)

A odkial sa tie zvuky ozyvaju?
Moze to byt DC menic (zataz CPU cimkolvek trebars kalkulacka das pocitat 50000 faktorial a scrolluj pri tom, stale to bzuci? Ak ne tak su to menice, lebo cinan to flaka, Ked ti to vadi skus vypnut C-states v BIOSe v CPU submenu.
Moze to byt disk, ale to by nereagovalo priamo na scrollovanie.

Pokud se to ozývá v souuvislosti se scrollováním, je to IMHO rušení od GK.
A jsou k tomu počítači připojené reprobedny? Pokud ano, jde ten zvuk z nich nebo z přímo z počítače (bedny)? Dá se ověřit odpojením reprobeden.
Pokud to jde z reprobeden, je špatně odrušená zvuková karta.
Pokud to jde z PC, tak by to mohly být špatně zalepené cívky buď na ZD na GK nebo ve zdroji.
Obojí se řeší dost blbě. takže pokud to není tak nahlas, aby to vadilo, tak nic, jinak zkusit reklamovat - ale pro dodavatele to bude spíš vlastnost, než vada...