Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mini ITX PC

Ahoj, poprosil bych o návrh Mini ITX sestavy, pokud možno i návrh monitoru. Využití je kancelářské, multimediální.

Požadavky:
Skylake procesor - i5 pravděpodobně 6500
Chladič. Ve většině PC mám Feru2 He1224 a jsem s ní spokojen, takže pravděpodobně ten, nebo podobný, tišší
MiniITX základní deska MSI/ASUS
8GB DDR4 ram pouze jedna - miniITX mají dva sloty a 16 je dle mne příliš
Nechci grafickou kartu - budu používat grafické jádro intelu - v tomhle pc bude stačit.
Zdroj: odpovídající kvalitní zdroj s málo kabely! nebo modulární. Jak jsou na tom fractal design zdroje?
Case: Jelikož jsem spokojen s fractal design r4 resp. r5, tak jsem se koukal pro node 304. Jsem otevřen alternativám :)
SSD Disk: bude zároveň jediným diskem v PC. 250GB bude stačit. /V pc mám 850 eva
DVD mechaniku nepotřebuji, čtečku taky ne.

Suma: Malé, tiché, stylové, přenosné PC.
Cena: Odhaduji kolem 22 000 i s monitorem. - není závazná.
bez OS, Pc si chci sestavit sám

Otázka: BCLK můžu zvyšovat i na ne K procesoru? (netaktuji, pouze se zajímám)

Moc děkuji :-)

No ved uz si si vsetky komponenty vybral :) vybral si si dobre.

P.S. zdroj kup si radsej nejaky modularny seasonic apod, fractal by som asi neriskoval. Ale vzhladom na maly odber to bude asi jedno.

P.S.2. este pozor na to ze ci doska bude mat DIMM alebo SO-DIMM, si to predtym skontroluj az si vyberes konkretnu dosku (moc toho na vyber neni, neviem zhlavy co tam davaju. Ale tusim DIMM)

Tak jsem tomu nakonec trochu přidal a aktuálně to vypadá takhle
http://www.czc.cz/32lbc923caingakq1euqjdkknf/sezna m
Ono se totiž základní desky miniITX dělají jen kvalitní se z170, takže mi přijde škoda tam nedát K procesor.
Všiml jsem si, že základní deska má M.2 - tak jsem tam do ní strčil M.2 SSD - nemám s tím zkušenost, ale co jsem se dočetl, mělo by to být rychlejší. Jen se mi nelíbí, že je to schované za deskou a nevím jestli to nebude třeba při montáži vadit, jestli se tam to ssd vůbec vleze mezi desku a skříň.
Nad zdrojem stále váhám, podle mne by měl ten v návrhu být více než dostačující co se výkonu týče, sice je to jen Bronze, ale dávat dvojnásobek mi přijde zbytečné.
Chladič si myslím, že by taky měl stačit, kvalitnější a o né moc vykonější noctua vyjde na 1600 a to už začínají vodníky. A taktovat se bude asi až za 5+ let :D
Dále nevím co s RAM - procesor prý podporuje jen 2133 - ale v biosu by se mělo dát nastavit těch 2666 ne?

Ja bych si prave chtel nechat 1 mistovna ram volne pro pripadne rozsireni, ono za 2,3 roky uz muze byt 8 giga nedostatecne a pak bych musel menit obe. Ono je mozna ale fakt ze pak uz ta sama nebude k diapozici, je tam nejaky narust ve vykonu zvlastne s ohledem na to, ze budu pouzivat igp? Diky za tipy (: