Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4 vs. 8 pin napájení procesoru

Ahoj

mám desku Gigabyte GA-MA790X-UD4, s procesorem Athlon X2 (asi kolem 2.9ghz), 4gb ram,
měl jsem zdroj Fortron 400W.. ten zřejmě umřel, koupil jsem nový Enermax 500W

a teď mám otázku starý zdroj měl 1x 4pin konektor pro napájení procesoru a pc tak fungoval, nový zdroj má 2x 4pin (konektory se k sobě dají secvaknout), a na desce kde předtím byl zapojený 4pin jsem zjistil že tam je 8pin zdířka

mám tedy připojit celý 8pin konektor nebo jen půlku?

(překvapilo mě že, zkosení jednotlivých pinů na desce a zdroji se liší, ale tak že zacvaknout by šly [jakože zdířka pinu čtvercová a pin 2x zkosený])

asi bych to tam připojil ale radši se ptám nechci kupovat další zdroj případně odpálit další součástky pc
díky

Ak to tam nejde pichnúť, tak to picháš zle, alebo to tam nepatrí vôbec. S PCIe by si si to popliesť nemal. Ak ich spolu zopneš, musia ísť správne do dosky. (poistky na konektore dosky zacvaknúť do poistiek na konektoroch kábla) Ak ti stačil pred tým jeden, bude aj teraz.