Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 - nefunkční s AMD Athlon X4 860K

Dobrý den všem, tak jsem na Vás zvědav:)
Deska Gigabyte GA-F2A88XM-DS2
RAM: 4GB DDR3 A-Data
CPU: AMD Athlon X4 860K
VGA: Asus GT640 2GB
PSU : Eurocase 500W 85+ / Cube 450W
Nefunkční - PC zapnu, nepípne (nemá čím), větráky se točí, monitor black... Asi po 20 vteřinách se na cca 3-4 vteřin zvýší otáčky větráku CPU, poté zase spadnou do normálu.
Rady, co s tím?
- BIOS reset, znovupřipojení všech kabelů, opětovná montáž CPU,VGA,RAM provedena a nic.

Měla by být F7 pokud jej neflashovali v servise - deska s původním CPU byla na reklamaci, přestala fungovat. Za CPU vráceny peníze, objednán X4 860K (původně X4 740K) a desku opravili dle reklamačního protokolu.

Bohužel teď se na verzi BIOS nepodívám - nemám jak, jiný CPU nemám na vyzkoušení. Jinak RAM a VGA odzkoušeno na jiné desce a OK.

P.S.: Nechápu, jak nějakej blb dokázal vypustit desku bez beeperu a bez konektorů na něj.

:) Prostě není...Jenže kudy z toho ven - deska nenajede, beeper není, LCD s kódem taky žádný ne:/ Dopr**** Jen aby soudruzi v czc.cz neudělali někde chybu - deska se mi vrátila cca 5 dní před koncem reklamační lhůty díky neustálým upomínkám...kdoví, jestli se na to vůbec někdo koukal. Vzhledem k odběrům, co tam mám, tak bych si servis představovali jinak, než čekat poslední 4 reklamace bez pár dnů měsíc:/

Skusis proste len cistu dosku na stole na ktorej je len CPU&chladic, jedna RAM, nic viac. Zdroj skontrolujes ze mas zapojene aj ATX12V aj normal konektor kompletne.
Zapnes to pinzetou o pwr piny, klavesnicu mozes mat pripojenu a kukas ci sa inicializuje (preblik led) a potom ci funguje numlock. Ak ano tak to bezi, ak ne tak to nebezi. Da sa potom este skusit vymenit RAM (aj ostatne sloty skusit) a zdroj ci sa neico zmeni.
BTW. dosky sa moc nedaju opravovat, to ti asi tlacia kaleraby do hlavy.

Ano, přesně tak postupuju, když mě PC nenajede - na stole (samozřejmě na nějaký antistaticky podložce) deska s CPU a RAM. Nic víc.
12V zapojených mám.
Pinzetou o PWR piny zapínám, klávesnice se nedetekuje - ani PS/2 ani USB.
RAM jsem měnil za jiné - také nefunguje.

K tý poslední větě - zdá se mi, že na moji reklamaci trošku zapomněli a až na můj dotaz (4 dny před koncem reklamační lhůty) mě prostě a jednodušše zaslali zboží zpět. Je to možné, ale tvrdit to nechci.