Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hack nebo patch FAT32, dá se to někde získat?

Na tomto odkazu: 2 (přibližně v půlce stránky, pod šestým obrázkem), se píše o jakémsi "hacku" souborového systému FAT32, díky němuž padá omezení pro soubory větší než 4GB. Tohle by mě enormně zajímalo, už jen proto, že by mi to ušetřilo spoustu práce s přeprogramováváním aplikací pro WinXP. Netuší někdo, jestli se to někde dá sehnat i pro normální Wokna? Co jsem hledal na Googlu, tak na mě vypadlo hafo odkazů pro 4GB flašky, ale nic víc.

Taky jsem to dnes četl, i tvou reakci. Obávám se, že jde o chiméru. Nevěřím tomu, že by se za ty léta, co je tu FAT32 nikdy taková věc neprovalila. Jak to vidím já: FAT32 - max. počet alokačních jednotek je 2^32, tohle zvětšit nepůjde. Max. velikost alokační jednotky je - kolik? Tohle z hlavy nevím, ale tuším, že 64 kB. Pokud by se snad (!) podařilo naformátovat disk tak, aby měl alokační jednotku větší, pak by to snad (!) jít mohlo, ale je otázka, jak by se na to tvářily ovladače pro souborovej systém FAT32 v operačním systému...

Podle mýho, mio, je tohle za hranicí fantazie...

Pavel

...FAT32 - max. počet alokačních jednotek je 2^32, tohle zvětšit nepůjde. Max. velikost alokační jednotky je - kolik? Tohle z hlavy nevím, ale tuším, že 64 kB...

Pozor, tohle je omezení FAT32 pro velikost oddílu. Velikost clusteru je 32kB, s tím se dá udělat 128TB, bohužel k adresaci se používá "jen" 28 bitů, takže jsme někde na 8TB. Více zde: hdd_teorie.htm

Prakticky ovšem FAT32 umožní udělat "jen" 2TB partition.

podle mě to virtualizuje fragmenty souborů větších než 4GB. (tj. ze >4GB souboru udělá interně více <4GB souborů, které pak uživateli prezentuje jako jeden velký) - tohle používají např. i některé vypalovací programy.

Tušíš naprosto přesně :-) O tom IFS driveru pro EXT2/3 vím, ale to je (zase jen) pro NT/2k/XP..., takže zbývá jen ten NTFS driver. Ach jo :-(