Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký CPU

Dobrý den, chtěl bych poradit s výběrem CPU (popř. i desky) do domácího PC.
PC z 90% slouží jen jako zobrazovadlo, tj. prohlížení netu + nějaké kancelářské úkony.
Párkrát do roka nenáročná úprava fotografií a, tak 2x-4x za rok, sestřihání rodinného videa v Pinnacle studiu. PC je zapnuté denně 6-8 hod. o víkendu i déle, i když u něj nikdo není ( je neustále v pohotovosti :-).
Jediná hra, která se u nás hraje, je Mafia I a II a to jsme odehráli i na C2D E8200.
Původně jsem se rozhodoval mezi:
Intel Core i3-4170
Intel Core i3-4330
Intel Core i5-4460 – nevím, jestli to není „kanón na vrabce“ při tom našem využití
AMD FX-8300 VISHERA – po přečtení různých „komentářů“, kde jej většina odsuzuje (nemá dostatečný výkon) a navíc asi spotřeba proti Intelu bude daleko větší, když není PC často využívané, ale jen zapnuté.

Pak jsem narazil ještě na celkem chválený:
Intel Pentium G3258 – velmi rozumná cena ;-)

Nebo jít do nových Intelů: tady jsou, ale zbytečně drahé desky
Intel Pentium G4500
Intel Core i3-6100
Intel Core i5-6400

Moc děkuji za Vaše názory.

PS. RAM mám: Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport

Pentium G3258 má výborný poměr výkon/cena - zvlášť po přetaktování. Ale ve vícevláknových aplikacích hodně ztrácí.
FX-8300 má také velmi dobrý poměr výkon/cena, zejména ve vícevlaknových aplikacích. V jedno-dvouvláknových trochu ztrácí, ale i tak bude pro tvé potřeby více než dostatečný. Spotřeba sice bude vyšší, ale není to zase tak hrozné.
Na i3 vůbec nekoukej, poměr V/C je hodně mizerný.

Moc díky za rychlou reakci a pomoc. Takže buď G3258, nebo AMD a to jsem celkem rád, že se AMDčko vrátilo do hry :-), i když ta spotřeba...., ale zase je u ní lepší výběr desky.
Líbí se mi ASROCK 970 Extreme4 http://www.czc.cz/asrock-970-extreme4-amd-970/1018 07/produkt
Má všechno co bych potřeboval: eSATA, FireWire - pro starou kameru,

Pro G3258 se mi líbí ASRock Z97 Anniversary http://www.czc.cz/asrock-z97-anniversary-intel-z97 /156053/produkt , tam bych musel oželet eSATA a FireWire mám doma do PCI.

Pro AMD bych musel asi koupit ještě nějaký ten větráček, že?

Ten šmejd ASRock už bych si v životě nekoupil. Toho utrpení (neustálé vymontovávání desky ven a zas zamontovávání dovnitř) co jsem s tím zažil. Desku ASRock X99 Extreme3 jsem reklamoval hned 5x v době asi 7 měsíců. Při páté reklamaci už jsem chtěl peníze zpět. Takže tuto desku do baráku již nikdy víc. Tak ono se není čemu divit, když ASRock ty desky dělá někde ve FUJI nebo co tu někdo vyprávěl, že už s tím má také zkušenost. Aktuálně mám Sabertooth X99 od Asusu a nemám jedinej problém, takže bych doporučil spíš nějaký Asus nebo MSi.