Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poslední winupdate W7/8, KB 3035583 opět aktivní.

Ač jsem ji měl mezi zakázanými/skrytými, opět se cpe mezi ostatní. Pozor na to, pokud o W10 jako já nestojíte!

Automatiku jsem před několika měsíci zrušil, i s běžnými aktualizacemi vyčkávám, neobjeví-li se nějaké poplašné zprávy o opět vynucované telemetrii či zákazu XP-mode. Člověk aby už nevěřil ani bezpečnostním aktualizacím, když vidí, jak moc se MS snaží ten svůj ******** W10 nacpat lidem.

Je mezi posledními měsíčními WU aktualizacemi i nějaké další překvapení?

Jo, předevčírem jsem zase musel odebírat veškerý přístupový práva pro GWX.EXE, zase se to nasromrovalo do systraye.
V poslední dva tejdny jsou celý nějaký vlezlý, na PC mi pidiměkkej cpe desetihrotý widle a na telefon mi volalo tolik monitorovaných nabízečů, jako za poslední tři roky dohromady.

Myslim, ze ve Windows 7 muzes stale vsechny aktualizace odinstalovat, takze jestli se mi to tam dostane, tak to odinstaluju a bude. Horsi je to na Windows 10, kde jsem slysel, ze se nektere aktualizace v seznamu vubec neukazi a odinstalovat nejdou. :-/

Pikantní je (teď ověřeno), že jsem 3035583 měl ze zakázaných odstraněnou a teď, po "moderovaném" winupdatu ji mám v zakázaných 2x, pokaždé s jinou velikostí.

Ta agresivní MS politika je k zblití. Začínám pomalu uvažovat o tom, že aktualizace a vůbec MS servery zakážu an block; ti ******* jsou snad schopni ten svůj ******* nacpat silou-mocí i těm, kteří jej aktivně odmítají.

• Ale asi se to netyce jen 3035583Kb ne? Odpoledne jdu instalovat 3x 8.1 PRO, nevim zda "maskovat zakazat" (pohledat kterych KB presne tyce) nebo je nainstalovat a odeprit prava...(ale uz je to moc vtiravé, tady ten prestup na silu, do podniku urcite 10 nikdo nechce)

Mám W7/Pro, aktualizace manuálně, odstranil jsem před několika měsíci vše, co zavánělo přechodem/nabídkou na W10. Odstranil jsem telemetrii a zakázal podobné vymoženosti (velmi důkladně!). Příslušné KB naházel do "zakázaných". No a při hledání na winupdate mi to dříve zakázanou 3035583 ze zakázaných vyjmulo a zase se snažilo vnutit.

Za mě jednoznačně aktualizovat ručně, každou aktualizaci si prohlédnout. Pokud ti tedy W10 vadí tak jak mně :-)

Mám 22 roku starého Favorita (první majitel) a měnit jej nemíním, dokud pojede. Při mé "spotřebě" kolem 2000km ročně to bude trvat ještě dlouho ;-) Nové auto prostě n-e-p-o-t-ř-e-b-u-j-i.

Co nechápeš na tom, že PC mám na práci, že potřebuji provozovat aplikace (které mě živí, jiný příjem nemám), které pod Windows 8/10 prostě nespustím. Ne, aktualizace těch aplikací na nové OS neexistují - neexistují ani firmy, které je vytvořily.

Co je tak inovovaného na jakémkoliv systému vyšším jak XP z hlediska obyčejného uživatele? Jedině DirectX a podpora paměti nad 4GB. NIC JINÉHO. Kecy o amazing features mě nechávají chladnými, nic z toho nepotřebuji - ani jako hráč, ani jako pracující, ani jako konzument obsahu.

Nefantazíruješ? Reaguješ opravdu na mě? Ale když se bavíš, je to dobře :-)

------
To by ses divil, s tím Favoritem, s jeho stavem :)

Nejsem socka, že bych s ním stál někde na dešti/větru/slunku, garážuji ho ve vytápěné garáži (součást baráku). S STK nebyl nikdy problém - ale je pravda, že tam už minimálně deset let jezdí můj dvorní automechanik. Že by iniciativně sám konal nějaké kroky k obelstění, se mi nechce věřit. Ani bych to nechtěl, potřebuji, aby auto bylo funkční.

Ja som to sice este neriesil (doma mam visty, bebe :D) a notebook zapinam 3x za rok, ale neda sa proste len skryt ta ikonka vpravo dole, a neriesit to? Update mam vzdy na auto, nemienim to menit (o 2tyzdne zapnem notebook s W8, tak si asi ponadavam :D)
P.S. alebo si tu ikonku proste nevsimaj, tych 8pixelov na paneli snad sa da ozeliet

Sám víš, čeho je MS schopen ;-)

Nemíním riskovat, aby se někdy vizuálně skrytá ikonka probudila a začala sama rozhodovat, co je pro mě dobré. Pro mě je jednodušší neaktualizovat automaticky. Jednou měsíčně si prohlídnu, what's new a nainstaluji opravdu opravy chyb. Ne přání MS nasrat mi do PC telemetrii.

já na to šel kulišácky- nejlepší obrana je útok. mazání souborů nemělo nejlepší efekt, co? ono je to totiž i v sxs. ten instalátor je hodně geniální. no, řekl bych to hláškou z mého oblíbeného filmu: ty masky, ty drápy. myslí si, že jsou medvědi
jak lovíte medvědy v zimě?
jdeme do jeskyně...
je tu jeskyně?
tři míle odsud
pokud je to zvíře, musí spát. má svůj brloh a my svůj cíl.
napadneme je???
máme na výběr?
---
zarazil jsem mu v naplánovaných úlohách jeho služby. jen tak na tykání. páč jsou tam i dva tasky služby účtu skupiny interactive a ty nezarazíš, vyhrneš si rukávy a umlátíš ho ručně. registry. vykopat tasky a klíče si převzít. pokud ms nezmění dramaticky strukturu toho otravy, tak mi i pro příště můžou políbit prdel.