Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký monitor?

Zdravím, přemýšlím o koupi nového monitoru. Za ideální bych považoval úhlopříčku 32 palců (při 16:9), ale jak jsem zjistil tak jsou ještě dost drahé. Pak sem zjistil, že se stejnou úhlopříčkou se dá koupit i LCD nebo LED televizor, který má vstup VGA, takže by šel použít i jako monitor. Přitom vyjde o dost levněji. Je v něčem háček? Chtěl bych aby měl fullHD rozlišení, což mají i některé ty televizory. A monitory ve stejné velikosti a se stejným rozlišením vyjdou dráž. Nevíte proč?

háčik je v tom,že niektoré televízory/hlavne tie zo spodnej cenovej hladiny/ v moduse pc-monitor majú obmedzenia v rozlíšení na 640x480/ 800x600 a to na velkej obrazovke vyzerá dosť hnusne...monitory majú obvykle ovela hustejší raster na obrazovke ako televízory,takže tie monitorpové ,resp.obrazovkové diely vyjdu drahšie ako televízor s rovnako velkou obrazovkou

Ono tiež záleží na tom, či grafická karta v PC podporuje rozlíšenie FullHD a či má HDMI výstup...
A samozrejme obraz vo FullHD rozlíšení na menšom monitore alebo monitore laptopu bude vyzerať krajšie ako obraz v tom istom rozlíšení na veľkej obrazovke TV.
Nehovoriac o tom, že hustota pixelov /PPI/ bude na TV nižšia, preto sa môže napr. text javiť ako rozmazaný apod.

Tak grafická karta co mám (integrovaná v intel HD 4000) mi zvládne na CRT monitoru i 2000x1500, a to už zvládala i ta minulá která měla 64 MB paměti.
Jak může být jiná hustota pixelů, když to má stejné rozlišení? to nějak nechápu.

Jestli to chápu dobře, tak to znamená velikost těch bodů. Takže na menším displeji budou i menší body a tudíž větší DPI.
Ale není mi jasné, jak může být jiné DPI na 28 palcovém televizoru s rozlišením fullHD, a na 28 palcovém monitoru s full HD.

Míním to propojit přes VGA kabel, popřípadě přes tu bílou DVI. V čem je problém? Zatím sem používal pořád VGA kabel, a obraz na CRT je krásnější než na většině LCD řekl bych. Jenže bohužel CRT se asi neseženou s úhlopříčkou větší než cca 51cm.