Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tablet do 5 000

Omlouvám se že otravuji ale v tomhle se fakt nevyznám.

Rodiče chtějí pro sestru tablet (ano jsem proti tomu a navíc levné tablety to je konec...ale jim to nevysvětlim)
Tak kdyby někdo poradil nejlepší za tu cenu.
Má to na hry asi no

Něco si tu vyber, máš tam nastavený filtry https://www.alza.cz/tablety/18852388.htm#f&limit=- 1/5500&cst=0&pg=1&prod=1284,1776,1299,1310&par267= 4--21&par268=3--4&par270=2--7&par269=2--8&par256=2 56-964&sc=855
každopadné jestli vezmeš Lenovo tak po prvním spuštění do tabletu nainstaluj S Launcher, ten od Lenova je fakt hnus, myslím že by stačil ten Lenovo A8-50 sám ho mám -> Grand Theft Auto San Andreas na lepší střední detaily 40 FPS.

Dovolil bych si trochu nesouhlasit. Na můj tablet jsem při testování nedostal BF4, Assassins Creed nebo Call Of Duty ale hrál jsem na něm Aliens Colonial Marines, Mafia 2 a co jsem nechápal, i Wolfenstein New Order. U spousty her mi tablet hlásil, že hardware neodpovídá minimálním požadavkům což tedy ale neznamená, že na něm nerozjedu hry pro desktop. Pochopitelně nejde hrát na maximální rozlišení a detaily ale hrát a rozjet to lze v klidu. Jen to není dělany pro tablety a dotykovy ovládání je katastrofa nebo nejde vůbec. Po připojení ke klávesnici vše ok.

Ano, to jsem tím myslel.
1. je treba mit x86 architekturu, na ARM apod. procesorech to nepojede, i kdyz tam bude MS system
2. nedostatecne minimalni pozadavky = hra nepujde nainstalovat
3. mala vnitrni kapacita - v dobe kdy mas spoustu ruznych Runtime brzo skoncis s mistem. Castecne se to da resit rozsirujicimi SD kartami, pokud to tablet podporuje
4. ovladani - pokud nemas externi mys a klavesnici, moc si nezahrajes. Pak ale musis pocitat s tim, ze procesor bude vytizeny hrou, takze muze dojit k zpozdenym reakcim klavesnice a mysi

Nevím kolik je Tvé sestře let ale. Čas od času bude chtít po tabletu, ať udělá i něco rozumného. S Androidem na to může zapomenout. Je to jen lejno pro děti, náctileté a vyznavače sociálních sítí, skypu a podobných. Android na tabletu? Pořád to bude blbý mobil ve velkém provedení. Můj tip - je to sice o litr nad Tvůj limit ale já mám toto https://www.alza.cz/visionbook-10wi-plus-odnimatel na-klavesnice-cz-us-layout-d3030562.htm?catid=1885 4253 . Jsem s tím absolutně spokojený a na jedničku. Používal jsem asi dva roky různé Androidí tablety a je to k ničemu. Nic na tom nejde udělat. Jen ten facebook a ostatní jak jsem psal. Toto je pro mě luxus a vítám plné Windows. Žádný Windows Phone. Navíc Alza uvádí specifikaci výrobce ve věci SD karty dle papírů. Skutečnost je ale jiná podle mého zjištění. Manželka mi z Německa dovezla microSD kartu 256GB. Tablet ji příjmul v absolutním klidu. Používal jsem ji necelý měsíc. Nic jsem nezaznamenal, žádné problémy. Jelikož byla určena jinam, nahradil jsem ji kartou 128GB která je tam do teď. Alza uvádí pouze 64GB jako maximum.

Napsal jsem Ti pouze moji zkušenost a názor. Nechci Tě odrazovat od koupě Andoridu. Jestli Ti bude vyhovovat, Tvojí sestře, klidně si ho kup.

No teď popravdě nevím co jsi napsal. Na Windows nerozjede moc her? Kde jsi na tom byl? Rozjede jak hry pro PC Windows tak i hry pro Windows Phone. Podívej se do Storu jaky kvanta hovadin, alá Android, tam jsou. A pokud by chtěla hrát to, co je napsáno výhradně pro Android tak nejlehčí cesta je nainstalovat si GenyMotion a v ten moment má možnost hrát vše, co je pro Android.Jen je potřeba brát zřetel na možnosti tabletu a nechtít po něm ať zvládne třeba takový BF4.

O Špidlovi jsem to napsal proto,že VŠECHNY jeho hry prošly mým PC a velká většina i tabletem

Lenovo IdeaPad Miix 3 - 64GB, W8.1 Na PC nikdy problém,u tabletu jen u Ledové královny I. pomalejší reakce myši. Asi to bude u někoho stavem OS. Jinak nevím.

ASUS ZenPad 10 (Z300C)

ASUS ZenPad 7 (Z370C)

Sehnat slusnej 10" do 5000 je problem, takze jsem cenu prestrelil, ale zase kdyby stacil 7", tak je to o tisicovku levnejsi nez limit. :-)

---

Sel bych urcite do Androidu, pro dite je to urcite lepsi, v diskuzi zaznelo spousty nesmyslu, ktere nehodlam jednotlive vyvracet, ale zasada je, ze to ma byt tablet pro zabavu, nikoli pracovni stroj, tudiz je Android jednoznacne lepsi volbou.