Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odešel zdroj?

Zdravim. Tak včera mi asi odešel zdroj, ale nevim to určitě. Ve čtvrtek jsem ho čistil, normálně sem ho rozebral a opatrně vyfoukal kompresorem. Pak sem ho dal zase dohromady a namontoval do PC. PC sem pak pustil, a běželo normálně. Chvíli sem si s nim hrál, a normálně sem ho vypnul, zatim všechno v poho. Včera sme ale dělali novej internet, tak sem ho zapnul, nastavili sme to tam (jenom IP adresu) a pak sem si s nim zase chvíli hrál (internet, MP3...) no a pak sem ho hodil do úspornýho režimu. V tom byl tak 2-3 hodiny. Pak sem ho tam přišel vypnout, při tom vypínání to chtělo ještě nainstalovat aktualizace, tak sem dal vypnout s nainstalováním těch aktualizací a odešel (neviděl sem, jestli se vypnul). No a večer sem tam přišel a viděl že furt běží, a to byla jenom šedá obrazovka. Tak sem ho restartnul na tvrdo a naběhla jenom základní obrazovka (Mainboard a obrazovka s nastavením bios) a pak zase tam skočila ta šedá obrazovka. Tak sem ho vypnul na tvrdo vzádu u zdroje a všim si, že je nějak podezřele teplej, ale větráček běžel. Tak sem ho nechal vychladnout do rána a zkusil zase zapnout, ale furt tam skáče ta základní obrazovka a pak ta šedá. Když sem ho zkoušel zapnout bez zapojení myši a klávesnice, tak naběhnul Mainboard a bios, kde to psalo abych tu myš s klávesnicí zapojil, tak sem to udělal a zmáčknul F1 a naběhla zase šedá obrazovka. Tak nevim, jestli to je zdrojem nebo něčim jinym (třeba vybitá knoflíková baterie v PC? - nevim). Díky všem. Jo a jedná se o cca 3,5 roku starou PC sestavu se zdrojem LEVICOM Pentium 4, 300W.

Chybu bych viděl jinde. Může být vadnýho i něco jinýho. Pro začátek zkus reset CMOS, další možnost je nastartovat to v minimální konfiguraci - nech tam pouze jednu paměť, procesor s chadičem (samozřejmě) a grafickou kartu. Odstraň ostatní přídavné karty, odpoj disky. Pokud to bude dobrý, připoj disk. Taky by mohly být podělaný Windows, možná právě kvůli těm aktualizacím.
Ještě mě napadá myšlenka, zkus přece jen najet do nouzovýho režimu, tj. jakmile deska najde disky, zběsile mačkej F8. Pokud najede alespoň ten nouzovej režim, budou v kopru Widle.

Tak sem to zkusil v tom nouzuáku, naběhla obrazovka co chci dělat, tak sem dal spustit systém v nouzovém režimu, a pak mi vyběhla obrazovka jaký systém chci spustit (mam jeden, Windows XP Home) tak sem dal enter a vyběhla obrazovka kde se mi napsalo: multi(0) disk(0) rdisk(0) partition(1)\Windows\system 32\ntoskrnl.exe
Tutěch nápisů tam je několik řádek, ale dycky je jiný to za tim system 32\
A tuta obrazovka tam zůstane a dál nic nejede.

me jednou pri prechodu z uspornyho rezimu odesel cely HDD! uz to nepouzivam. zdroj mi taky jednou shorel - kondenzatory a spalilo to vse vcetne klavesnice a hdd. na klavesnici ty zelene kontrolky byly rozzhavene do zluta

Tak v opravně PC zjistili, že PC jede a nic se neodpálilo (díky bohu). Ale furt mi nenaběhnou Wokna, je asi nějaká porušená instalace. TAk sem se chtěl zeptat, jestli nějak de, aby se ty wokna spustili z instalačního CD. Na HDD mam totiž důležitý data a nerad bych o ně přišel. Bohužel ani nemam HDD rozdělený na disky, takže je to jeden oddíl C.
Díky všem.

Tak sem tam dneska koupil novej zdroj, a to Fotron 300W LN/12 fan/P4, FSP300-60PN (PF). No a po zapnutí PC nereaguje na něj monitor, nliká, jako by byl PC furt vyplej. Nevim čim to může bejt. Může to bejt tim, že mi v opravně nějak nastavili jinej monitor? Ale nevim jak, protože je poškozená ta instalace Windowsů, takže nejdou spustit. Může to bejt tim zdrojwm?

Nevidis ani BIOS a startovaciu obrazovku Win? Ak nevidis tak bud mas vytiahnuty kabel od monitora, alebo ak mas na doske aj integrovanu grafiku tak strcit monitor do nej a v BIOSe integrovanu grafiku vypnut, alebo PC vobec nestartuje = zapojil si nieco blbo resp. nezapojil si dodatocne napajanie do dosky alebo grafiky apod.

Inac ak si mal predtym problem s Win tak musis presne popisat co vidis na monitore a kedy a ake chyby to vypise resp. kedy sa monitor vypne atd. Napisat "nenbehnou wokna" nestaci, pod tym si mozem predstavit milion roznych zavad a milion roznych rieseni.
P.S. pri problemoch s Win (tvoj povodny problem z otazky) je dobre najprv skusit nabootovat nudzovy rezim Win, mackat F8 pred uvodnou obrazovkou Win a zvolit nudzovy rezim alebo zakladny rezim VGA alebo co tam vsetko je.

A ked tam das povodny zdroj tak vidis na monitore aspon uvodnu obrazovku Windowsov?
Mozes vybrat grafiku zo slotu a monitor strc do zakladovky, ak ma monitor aj digitalny aj analogovy vstup tak ho prepni (tlacitkom na monitore) na vstup analogovy, ci nieco uvidis. Ma doska a/alebo grafika konektor pre dodatocne napajanie (stvorcovy konektor 2x2 kontakty)? Mozes aj vybrat knoflikovu baterku z dosky pri vypnutom PC z 230V, nech sa to nastavi na defaulty = na grafiku ktora je na doske.

300W zdroj nie je moc vykonny ak by si tam mal nejake P4, ale neviem co presne v tom PC mas.

P.S. ak si to mal v servise alebo kde si to mal preco ti to neopravili? :-)

Ten původní zdroj mi schořel, ten tam dát nemůžu. Ale mě se zdá, že ani PC vůbec jakoby nenaběhne, žádný pípnutí nic, akorát zabliká LEDka na CD-ROMce. Zkoušel sem i jinej monitor a to samý. Žádnej nemá digitální vstup. Ten konektor na základovce 2*2 tam neni (i u toho starýho zdroje tam na základovku šli jenom 20 + 4 pin.A ten zdroj du zejtra vrátit a vemu nějakej jinej od Fortronu, třeba tuten: Fortron - Zdroj ATX 350W
LN, FSP350-PNR, 12cm FAN, 24pin
A ten zdroj bude napájet tuto:
procesor Intel Pentium 4/ 1,7GHz
1x HDD 40GB
2x RAM (128 a 512MB)
1x FDD
1x CD-ROMku
základovku VIA P4MA Pro
a mam tam grafárnu GeForce 64MB

Tak ked ti zhorel zdroj, tak ti mohol odpalit aj vsetko ostatne, takze poodpajat najprv uplne vsetko nepotrebne, ze kedy sa to rozbehne. Ak si zapojil vsetky napajania spravne a aj tak nic nenabehne/nepipa ani ked tam ostane len samotna doska + CPU, moze byt odpalena doska. Zverit to niekomu kto to skontroluje a kto ma moznost vymienat komponenty.

Měl sem to v opravně, aby mi to zkontrolovali s novym zdrojem a tam říkali že to jede, jenom se prej musej přeinstalovat Windowsy, což je pravda (viz celá diskuze) a z toho usuzuju, že jim to tam jelo i s monitorem (napojovali tam jejich monitor). A hodí se podle těch parametrů mý sestavy 350W nebo by stačil 300W zdroj?

To je tazke takto strielat 350W moze mat horsie rozdelene max.prudy na vetvy ako 300W, zavisi od konkretneho zdroja, 350W by mohol stacit, mohol by aj 300W ale zavisi od zdroja.
Znova opakujem: zapojil si do dosky dodatocne napajanie (stvrocovy konektor 2x2 zo zdroja)? Poodpajal si uz nepodstatne veci, nejake zlepsenie? Kym nic nevyskusas a neposkytnes nejaky feedback tak sa neda radit. Moze to byt blby zdroj a moze byt v haji doska a moze byt problem s 10 dalsimi vecami. Na to co ti povedal nejaky "expert" kdesi sa vyser. Uz to je nezmysel ze po vymene zdroja treba nainstalovat Windowsy. Netreba. Ak treba nainstalovat Windowsy tak ti vymenil napr. dosku apod. alebo nieco posahal, takze bud klamal alebo nevedel co hovori.

A skusit aj clear CMOS (vybrat na 5minut knoflik baterku z dosky pri vypnutom PC(z 230V)).

Tak ty windowsy se přeinstalovat musí, protože se mi posrali ještě před spálením toho zdroje. Znova opakuju, do MB dou jenom dva konektory, a to 20 pinovej a 4 pinovej na procesor. Ostatní konektory dou do FDD, HDD, CD-ROM. Zejtra koupim ten novej zdroj a vyzkoušim to a jestli to nebude, pudu znova do tý opravny a hodim jim to tam na hlavu.

Zdravim, hledam tu samou radu jak ty.mam Athlon z roku 2001 do minuleho mesice chodi jak hodinky a najednou TOHLE co popisujes.nechapu to,zkousel jsem reset CMOS,vše vyndat,zandat a NIC.me t ale navic predbihalo tim ,ze nez se cele PC zahřálo t byly tak 2-3 i 4 resety tak
psalo BIOS checksum error.