Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace win 7 z biosu UEFI

Ahoj,

nevíte někdo, jak nainstalovat win 7 z biosu? Koupil jsem v czc počítač (bez mechaniky) a nechal je, aby tam dali win 7. Prý to vše udělali, ale teď se mi počítač s winem nedaří zapnout. Vždy skočí jen do biosu UEFI. Předpokládám, že ten windows hodili na pevný disk a čekali, že si to z biosu spustím sám, že? Nevíte někdo prosím, jak?

SATA je v modu AHCI (jsou tam celkem 4 sloty, z nichž 3 jsou prázdný a na jednom je WDC ... (tj. ten OS?), všechny jsou ale disabled).

A boot je zapnutej na fast, Secure boot je taky zapnutej a setup mod je nastavenej na EZ mode.

HDD netuším, kde najít.

Zkoušel jsem nějak vypnout secure boot, ale nadaří se mi to. Resp. ani po nastavení admin hesel mi to bios neumožňuje.

na jednom je WDC ... (tj. ten OS?), všechny jsou ale disabled)

hdd western digital - proč ho máš disabled, ví jen pámbůh a ty.

A boot je zapnutej na fast, Secure boot je taky zapnutej a setup mod je nastavenej na EZ mode.

všechno vypnout.
cmos reset jde taky.

edit: viz mia dole - možná budeš muset w7 nainstalovat znovu normálně, tj. bez secure boot.

ano, ten WDC je pravděpodobně OS (dávali to tam technici, takže na 100% si jistej nejsem). Ten slot ale vede do HDD, takže to tak nejspíš bude. Mám ho teda povolit?

Fast vypnu normálně, jenže se secure boot je to komplikovanější. Nemůžu se na to dostat, abych to překlikl. Musím to udělat tak, že smažu všechny secure boot keys. A i když to udělám, tak to nejde.

A ten HDD nevím, jestli je disabled. Nikde ho v biosu nevidím.

Uff, máš teda značnej zmatek v termitech... ;-)
HDD (Hard Disk Drive) = pevný disk
WDC = označení konkrétního typu pevného disku od výrobce Western Digital
OS = operační systém (třeba Linux, DOS, Windows,...), instaluje se na pevný disk.
SATA = rozhraní pro připojení pevných disků či DVD mechanik.

Raději to odnes zpět do CZC, ať Ti to zprovozní.

Tim "skočí" myslím to, že po zapnutí počítače se ukáže logo ASUS a jen informace, že klávesou F2 nebo Del vstoupim do UEFI biosu. Ať pak udělám cokoli, tak po chviličce to logo zmizne, následně se objeví černá obrazovka a po dalších 2 sekundách už UEFI bios.

přesně to samé mi dělá ntb Samsung 350V, když není nic na disku. V BIOS mám nastaveno Secure Boot, notes při startu zobrazí logo a hned skočí do biosu. Nepomůže ani instalační DVD v mechanice. Musím na začátku stisknout F10 (volba z čeho se má najet), vybrat mechaniku a pak to začne instalovat. Pokud je zapnutý Secure Boot, nedá se ani v biosu vybrat upřednostňované zařízení. Problém je v tom, že jakmile jsou jednou Wokna nainstalované v Secure bootu (nebo v UEFI nebo v klasice), tak změna módu způsobí hlášku Missing operating system.

U W8 a vyssich nechaj UEFI boot (aj secure boot to nicomu nevadi - kluce pre win su uz v BIOSe), UEFI boot moze byt rychlejsi apod., ptz mozes napr. vypnut CSM apod. Len teraz zhlavy neviem ze ci Win instalacka nabootovana v uefi mode vzdy vytvara GPT oddiely, ale to by dnes uz nemalo vadit ani linuxu apod. (jedine ak by si tam chcel instalit nejake stare win v dualboote tak by som vsetky Win instalil v legacy boote)

P.S. k tomu co si pisal vyssie - novsie BIOSy (poslednych x rokov) zvycajne skacu do BIOSu automaticky ak nenajdu ziadne boot-zariadenie (alebo ak najdu ale MBR je neplatny a ak neni ani ziadna moznost uefi bootu)

A tie Win7 si si kupil? Ak ne, tak ti tam urcite ziadne W7 nedali.
Najprv si over ze je v BIOSe zdetekovany HDD, nasledne si nainstaluj Win7. Pred instalaciou vypni UEFI boot a secure boot (a nechaj to tak aj po instalacii).

P.S> a windows sa instaluje tak, ze tam strcis instalacne CD alebo instalacny USB stick vytvoreny z CD/iso pomocou MS download toolu.

win 7 jsem koupil jinde a hodil jim to tam, jestli by to tam nemohli nainstalovat za mě, když tam nemám dvd mechaniku. Řekli mi, že to nějak udělají. Vím, že bych si to mohl udělat doma sám přes flashku, ale měl jsem cestu kolem, tak jsem toho chtěl využít. Teď ale nemůžu ani to udělat, protože mi to DVD s winem nevrátili.

Jinač hdd tam je, je to dokonce jediný úložiště dat. Aktuálně si myslim, že se na tam ten win v czc zapomněli dát. Zítra to tam půjdu vrátit a zeptat se, co s tím. Rovnou jim řeknu, aby OS nainstalovali a nenechávali mě v tom patlat se.

No ako vidim tak ani velky BOHOVIA na CZC.CZ ako ich tu vacsina vychvaluje, niesu zrovna najustretovejsi :-D
Toto inak neni prvy pripad = poslednu dobu pocuvam rozne problemi na czc.cz tak asi ani oni niesu najspolahlivejsi v celej CZ ako tu vacsina ludi uznava za bohov a propaguje :puff: