Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD vs Intel procesory

Dobrý den,chci si postavit PC a a vybral jsem si procesor AMD FX-8350.Avšak kamarád mi sdělil,že Intel je lepší.Může mi někdo vysvětlit proč,když za stejnou cenu mají horší frekvenci,menší počet jader a menší cache paměť? Popřípadě,když je pravda,že Intel je lepší,mohli by jste mi najít lepší procák,než FX-8350 do 7000,- kč?

Pokud chceš dát do procesoru okolo 7 000,-Kč tak bych šel jednoznačně do Intelu. AMD nemá cenu v této kategorii. Můžeš si vybrat mezi těma dvěma do poslal sambilionk - raději bych asi šel do té i5, máš pak možnost přetaktování a vytáhnout z něj ještě něco navíc.

PS. Ježka si nevšímej, ten má pouze a jen AMD - jinou firmu na CPU nezná.

Ovšem nejsem tak bohatý abych utrácel 2x tolik za nic.

Ale to přece neznamená, že všem okolo sebe budeš nutit nevýkoný a žravý/tepelně náročný procesor od AMD, který je sice levnější, ale také je méně výkonný. Pokud tazatel je ochoten dát za CPU 7 000kč, tak jednoznačně Intel - žádný AMD za 3 500Kč.

Ľahko povedané, Intel je lepší na jedno jadro a naopak AMD je dobré vo viac vláknových aplikácií. AMD ma inú architektúru a je pozadu ako nový intel Skylake. Intel ale jadrá má riadne, ale AMD ich má uložené v moduloch, napríklad FX 8300 je 4 modulový.
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/procesory-a- pameti/test-amd-bulldozer-fx-8150-nova-generace-pr ocesoru-amd-poprve-v-akci.-jak-chutna-8-jader--3.h tml