Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinstal Win XP

Dobrý den,

potřeboval bych na svém notebooku přeinstalovat Win XP. Chci se zeptat zda se potom doinstalují z Windows update všechny sevice packy, záplaty, apod. Když už skončila podpora pro tento systém.

Děkuji za odpověď.

Pro instalaci použijte XP-SP3, je nutné ale mít instalační CD od základní desky s ovladači a ty ručně nainstalovat.
Windows Update funguje bez problémů i když se s tím MS nechlubí, protože oficiálně podporu ukončil.
Zrovna v říjnu vyšla další bezpečnostní záplata.

Instalační CD XP a CD s ovladači jsou 2 rozdílné věci.

Nejdřív nainstalujete z CD XP SP3 systém na Céčko a protože XP si neumí sám nainstalovat drivery musíte použít CD od výrobce notebooku, jsou zde ovladače na chipset, zvukovku, LAN atd.

Pokud CD nemáte, musíte si před instalací ovladače najít na webových stránkách u výrobce vašeho NTB.
( ovladače mohou být taky na disku někde schované - hledejte složku Driver a tu si zálohujte na CD, USB flash atd, protože dokud nenainstalujete drivery nedostanete se na internet)

Však já se neptal na na instalaci ovladačů. Orig. CD s ovladači mám.

Ptal jsem se jestli mohu použít jakékoliv instalační CD s Win XP SP3 (třeba stáhnuté z internetu). Neumím totiž originální (dodané s NTB) CD s XP-čkama najít. A stejně si myslím, že určitě v té době nebyl SP3.

Podle mě je jedno jaký CD s XP použije pokud nemá klíč, protože dnes nikdo po XP ani neštěkne. Nicméně kontrola stále trvá, takže je potřeba záplatu Genuine advanced Notifikacions (číslo si najdi) vypnout a pak je klid.

Samozžejmě s SP3 je nejlepší, bez žádného SP nepujde nainstalovat, protože musí mít starý datum při instalaci.

Já si přesně zdroj číslo nepamatuji, protože aktualizace instaluju ručně a tam to bije přímo do očí.
Je u toho přímo napsáno - Genuine Advantage Notifications - tzn - ověřím ti pravost :-)

Zdroje na netu se rozcházejí, měla by to být jedna z těchto: KB892130,KB905474, ale spíše ta první je mi povědomá.

Vypnutí je zbytečné,to ověřování je program,který prostě nespouštíš. Ale ... třeba u nějakých programů (WMP,nebo antivir od MS) tě dostane. Samozřejmě vše jde .. akorát musíš dlouho hledat správný sn. Kdo hledá najde,tady to platí.

V ovládacích panelech nastavíš - upozorňovat a aktualizovat ručně, pokud tě vyzve k aktualizaci systému - žlutá ikonka dole, tak nezvolíš automaticky, ale ručně a pak vidíš co to je za aktualizace - je to vypsané - čeho se týká, vypadá to takto.

http://s3.postimg.org/bpkya09ub/aktualizace_XP.jpg

Pokud se ti objeví ta Genuine, tak na ni klikneš a dáš skrýt aktualizaci a neupozorňovat na ni.
(První aktualizace můžeš stáhnout přímo z webu MS a navolíš co chceš, tato aktualizace není mezi prvními)

Psal jsem, že CD většinou stáhneš i s klíčem.