Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CRT SUN 5410 problém s 95Hz?

Zdravím,

známý si pořídil CRT monitor SUN GDM 5410 u kterého má problémy s obnovovací frekvencí. Výrobce udává doporučené rozlišení 1600x1200 na 95Hz, ale jeho monitor mu pod XP nabídne v tomto rozlišení pouze 75Hz. Tak se chci zeptat čím by to mohlo být? (popř. jak to dostat na těch 95Hz)?

Monitor zvládne podle výrobce:
Horizontální frekvence:121kHz max.
Vertikální frekvence:160Hz max. 95Hz erg.

Díky.

dosažitelný refresh záleží na tom, jak se mu shodne grafická karta (hw) a její ovladač (sw) s monitorem (hw) a jeho nainstalovaným .inf souborem (sw).

takže nezáleží jen na tom co výrobce plácne na štítek, a nezaměňoval bych maximální dosažitelné hodnoty s doporučenými - pokud se shodneme na tom že marketingové doporučení nemá vůbec žádnou váhu.
protože kmitočet 95hz není ani náhodou v řadě doporučených hodnot vesa, a vychází jen prostým podělením 121khz / 1200ř, mínus pouhých 5% na zpětné běhy paprsků (pro spolehlivou rezervu se nechává 10%), je jen ve hvězdách zda se podaří signálu z grafické karty s tímto monitorem zasynchronizovat.

ale protože se ti to nedaří ani na obvyklejších 90, ani na 85hz, hledal bych příčinu ve staré verzi ovladače gk, v tom že známý v podrobnějším nastavení grafické karty nenašel záložku pro refresh, anebo v chybějícím .inf souboru monitoru který by jeho možnosti pro windows zpřístupnil.

edit: než jsem se rozepsal, mif to uvedl podstatně stručněji a myslím lépe :)