Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delenie SSD

Cez program Easeus PartitionMaster (EPM) som v ntb na SSD zmenšil C a urobil som si novú partíciu E ( musel som to urobiť cez EPM, pretože môj Win XP mi žiadne rozdelenie neponúkol). Po požadovanom reštarte som novú partíciu v správcovi diskov cez sprievodcu naformátoval, označil E, pomenoval. Po reštarte však cez ikonu "Tento počítač " vidím iba C. V správcovi diskov nová partícia je , ale nemá písmeno a je označená ako neznáma oblasť ( v EPM to ukazuje ako HIDDEN- skrytá a tiež nemá písmeno). Prečo správca diskov nepriradil E a ako mám partíciu zviditeľniť , aby som si tam mohol popresúvať data z C-čka ? Vopred ďakujem za rady.

pravým myšem na tentopc - spravovat - správa disků
to je home verze? aspoň toto snad umí taky.

po reštarte písmeno zmizlo a partícia je zase ako neznáma oblasť.

mám podezření, že tam dochází ke konfliktu označení nového oddílu a dvd, chtělo by to screen.
taky to jde opravit přes diskpart, ale nebudem riskovat, že home zas cosi neznají.

Ešte som spravil takýto pokus:
Vo WXP som klikol na "neznámu oblasť", dal vytvoriť novú oblasť, ale nie primárnu, dal som rozšírenú. Vzniklo voľné miesto (zelený rámček), pravý klik, nová logická jedotka, priradiť E, NTFS rýchle formátovanie a dokončiť. Vznikla part. E, je viditeľná aj cez ikonu "Tento počítač" ako E: lokálny disk. Po reštarte E zase zmizlo a v správcovi diskov WXP je to zase
neznáma oblasť (v EPM hidden). Existuje nejaký príkaz ( napr. cez príkazový riadok) , ktorým prikážem aby bola E viditeľná?

Jenom podotykam, ze na WinXP disk typu SSD nepatri, ten OS si s nim nevi poradne rady, protoze ani v dobe vydani WinXP SP3 tu jeste SSDecka nebyly. No a na nepodporovanem systemu jeste to SSDecko delit na vic oddilu, coz se u SSD obecne nedoporucuje, neni uplne nejstastnejsi napad.
Na tvem miste necham na SSD v notasu jen C a poridim si externi USB disk na pravidlene zalohy uzivatelskych dat, takze pri pripadne nutnosti obnovit tovarni nastaveni o data neprijdes.

Včera večer so to už nemohol riešiť, ale dnes doobeda som pripojil screeny. Ak sa to dá spraviť cez diskpart, budem rád, keď mi s tým niekto pomôže. Je tu predsa veľa ľudí, čo v tom majú jasno -na rozdiel odo mňa :-). Samozrejme pripúšťam aj možnosť, že sa to nepodarí.