Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po stáhnutí Windows 10 mi začal na pozadí pracovat nějaký program. Poraďte.

Ahoj. Stáhl jsem si Win 10. Všechno vypadá v pohodě až na to že pravděpodobně mi na pozadí pracuje nějaký program. Projevuje se to že u ukazatele myši problikávají přesýpací hodiny zhruba v sekundových intervalech. Ve správci úloh při zobrazení výkon vyskakuji pravidelné špičky. Pomozte, děkuji předem Jirka

Tak ty ses ještě nepodíval, kterej proces zlobí? Jak dlouho chceš takhle teoretizovat? Pokud sem nenapíšeš, který proces to dělá, nedá se bohužel nic dalšího poradit, na Tvůj monitor jaksi nevidíme a křišťálovou kouli mám momentálně v servisu...
Třeba je to jen nějaká maličkost, kterou lze bez problémů vyřešit a ty by ses kvůli tomu chtěl vracet ke starší verzi systému?

Aha. To ani nejseš schopnej přečíst a sdělit nám aspoň jeden z těch procesů? Pokud ale zatížení není moc velké (to jest kolik - 5%? 10%? 25%?), neměly by se přesýpcí hodiny objevit.

A ještě kontrolní otázky:
1. Při upgrade na Win10 jsi dával volbu instalace se zachováním souborů?
2. Instaloval jsi na Win10 všechny správné ovladače (z webů výrobců HW) ve správném pořadí (jako první ovladač čipsetu)? Pokud ne, naprav to.

Takže jak jsi na tom s těmi ovladači? (ovladače a aktualizace jsou různé pojmy!).

Té "automatické" instalaci nerozumím.

Dále doporučuji všechen SW od ASUSu (s výjimkou ovladačů samozřejmě) odinstalovat. Tohle platí obecně u všech notebooků a značkových PC - přidaný SW od výrobce akorát otravuje a zpomaluje, nepřináší většinou žádný užitek.

Sú to kontroly aktualizácii a sťahovanie aktualizácii - dolaďovanie systému. Treba to nechať dokončiť - niekoľko hodín strpieť tieto kontroly. Poprípade nechať spustený počítač a zájsť s kamarátmi na niekoľko pív. Keď sa na druhý deň preberieš tak už to bude po aktualizácii v poriadku.