Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový počítač - dárek pro syna

Dobrý den,

rád bych synovi chtěl udělat radost a koupit mu počítač. Notebook mu kupovat rozhodně nechci, protože on to chce čistě na zábavu, takže by to měl být nějaký „herní“ počítač. Slovo herní dávám do uvozovek, bohužel ceny těchto počítačů začínají někde na 15 tisíc, bohužel to si nemůžu dovolit.

Přemýšlel jsem tedy o nějakém repasovaném PC. Synovým velkým přáním je si zahrát GTA V, proto se bavme o počítači, který tuto hru rozjede plynule alespoň na nízké detaily.

Požadavky na GTA V jsou zde: hw-pozadavky

Našel jsem tohle: http://www.importpc.cz/repasovane-pocitace/hp-comp aq-8200-elite-quadcore.html. Vypadá to, že všechno bude OK, bohužel ta grafika bude asi hodně málo, co? Mohli byste mi tedy případně prosím doporučit nějaký jiný repasovaný počítač?

Děkuji moc!

Ahoj, díky moc za odpovědi! Repasované PC jsem tedy zavrhl, nicméně stále platí, že 15 tisíc za to dát nemůžu... :-(

A děkuju za doporučení na Bazoš. Mám s ním ale špatně zkušenosti, rovnou jsem tedy přeskočil na Aukro. Našel jsem tohle, těch 10 tisíc je fakt strop. Co myslíte? Dá se to, nebo mi prosím doporučíte něco jiného? http://aukro.cz/akce-herni-pc-amd-860k-hdd-1tb-nvi dia-gt730-2gb-i5730272741.html

zapomen, za 10 tisic fakt na GTA5 ne, ono i za tech 15 by to bylo porad docela na hrane.

jinak HP jako znacka pocitacu je totalni odpad ne nepodobny Aceru, kupovat si jeste repas to uz je uplne na hlavu, za to by ti syn urcite nepodekoval.

Zas tak špatná tá zostava nie je... Obával by som sa zdroja (bohvie čo tam dali) a samozrejme treba fakt výkonnejšiu grafickú kartu. Zbytok by ešte ušiel.
Problémom sa môže javiť 30-dňová skúšobná doba Windows, ak to chceš mať legálne = ďalšie prachy...

nicméně stále platí, že 15 tisíc za to dát nemůžu

tak mu ho kup az nasetris viac, alebo nech mlady ide na brigadu....co si mal riesit cez leto, teraz uz musi len cakat do dalsieho leta...

Radsej kup daco poriadne, ako nejaku nevykonnu blbost, ktora bude vykonovo aktalna kratucku dobu.

Nedávno jsem stavěl PC pro synovce na hry. Měli jsme harddisk, zdroj a DVD mechaniku, zbytek nás vyšel na 13 tisíc. Takže komplet vyjde něco přes 15 tisíc. Zkoušel na tom nějaký nový hry, liboval si, jak to parádně šlape.
Má-li to být tedy počítač na hry, tak za míň, než 15 tisíc to nemá význam.

Mimochodem nebylo by lepsi, kdyby se na tom PC syn neco ucil?

Ja jenom, ze za tech deset spis neco malo plus, udelas nejaky levny pocitac bez herni grafiky (pouze APU - integrovana), takze bude mit syn pocitac, muze se na tom ucit nebo hrat nejake jedodussi hry a casem az dosetrite, tak mu jenom dokoupis grafiku nekde do 5.000,- aby se na tom dalo hrat.

Tak on chtěl zatím použít nějákou A10, na které si momentálně jdez ahrát nějáké hry jako Fifa a podobné co nejsou uplná výkonová špica a časem mu do toho koupit třeba nějákou R370/80, která dokáže s A10 spolupracovat pěkně a už rozjdede i to GTA.
btw nějáká lepší A10 na low rozjede taky GTA V tak s 25FPS...

Já teda nevím, co všichni máte s tím, že za 10000kč se nedá pořídit PC na kterém se rozjede GTA 5. Koupil jsem si na bazosi starý PC za 2500kč dal jsem do něj uprage za 6500kč. A dohrál jsem na něm jak GTA 5 tak Zaklínače 3. Neříkám, že to byla nějaká hitparáda ale na 20-30fps to bylo docela dobře hratelný.
Nebo se dá pořídit PS3-PS4 a je klid.

Dobrý den, já jsem si sestavil Pc sám. Sice jsem se nevešel do 10 000, ale přes patnáct také ne. Moje sestava se skládá z procesoru AMD Fx 4300 o frekvenci 3.8 GHz s Turbem až na přibližně 4.0 GHz. K tomu mám paměti DDR3 o kapacitě 8Gb RAM HyperX. Grafickou kartu jsem sice dokoupil později, ale i dnes mi pořád vystačí MSI Radeon R9 270 2GB i na battlefield 1, který mám spuštěn na hard detaily ve FullHD rozlišení. Hra stále běží na 50- 55 fps(snímků za sekundu). A GTA 5 nemá ani zdaleka na grafiku a rozložení této hry, která ještě není ani v plné optimalizaci a je jen v BETA(zkušební) verzi. Takže chci jen říct, že Pc nemusí být za 20 tisíc. Stačí se jen dobře koukat a hledat. Jen jsem zapomněl na základní desku která musí vše podporovat a pak harddisk. Jediné co tato sestava potřebuje je silnější zdroj, protože je sestavena ze součástí AMD, které jsou známé svou spotřebou. Cena je ovšem mnohem příznivější než u Intelu. Nevím jestli už píši pozdě, jen jsem se chtěl podělit o zkušenost. Děkuji