Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s vypínaním a wifi nového PC

Zdravím Vás.
Kúpil som včera (19/10/2015) novú zostavu, desktop ASUS G20AJ-CZ005S. Ešte hneď včera sa mi dvakrát behom krátkej chvíle vypol zničoho nič. Zapnúť šiel až po určitej dobe, zväčša 10 minút. Dnes sa mi to stalo opäť. Prvykrá sa vypol asi 15 minút od nabehnutia takisto aj druhykrát a dnes asi po hodine.
Problém bol aj pri reštarte, že po nabehnutí typických dlaždíc Win 8.1ky reagovala len myš ale nič viac, nič nešlo odkliknúť. Pomohlo len odhlásenie a znovu prihlásenie užívateľa. K PC sú dva adaptére, 230 a 180W. Oba som mal zapnuté v prepäťovej ochrane spolu s externými diskami a monitorom. Žeby to tá neutiahla? Neviem teraz či mám ísť vrátiť zostavu, reklamovať alebo niečo iné skúsiť. Z ovládačov som zatiaľ aktualizoval len GPU. Zostava má aj wifi ale často musím odhlásiť sa a znovu pripojiť k sieti.
Bol by som Vám povďačný za pomoc.
Vďaka

Parametre:
Windows 8.1 64-bitový, Intel® Core™ i7-4790 3.6GHz, čip Intel® H97, NVIDIA GeForce GTX970 4GB, 16GB RAM ( DDR3 1600MHz 8G *2), Úložný priestor 128GB SATA SSD 1TB SATA Hard Drive (7200RPM)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

K PC sú dva adaptére, 230 a 180W

Cože? :-? Jaký dva adaptéry? Co si pod tím mám představit?

Přepěťová ochrana nic netahá, nebo to je nějaký záložní zdroj (UPS)?

Zkus se podívat na teploty CPU a grafiky.