Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP Compaq NX6110 - Nenajde žádný HDD

Zdravím,dostal se mi do rukou výše zmíněný NTB.Původní HDD v něm byl,ale neukazoval se (ani v BIOSU) vyměnil jsem ho za jiný kus který na 100% funguje.Ale NTB ho také neobjeví.V biosu mám nastaveno First Boot Device: Notebook Harddisk ale i tak nic.V BIOSU je také položka Test HDD (přesný název z hlavy nevím) a ta je zašedlá..BIOS je dost okleštěný takže tam není ani seznam připojených zařízení (HDD,CD,USB atd) Neví někdo čím by to mohlo být?Není ten NTB něják chráněný?

Tak ho skus vymenit aspon za stejnu znacku jak tam bol povodne. A skontrolovat aj SATA konektor ci neni studenak na spoji na plosak apod. V BIOSe load defaults a save&exit.
Ked skusis z toho HDD bootovat tak sa deje co presne?
P.S. ked nabootujes nejaky ubuntu resp. ked spustis gparted v linuxe tak ten vidi co vsetko?

Při prvním zapnutím najela původní obrazovka a po zmáčknutí F10 se načetl bios (rychle) a v BIOSU byl už HDD test zpřístupněn,ovšem po restartu NTB (klasika save changes v biosu) se po zmáčknutí F10 pro přístup do BIOSU čekalo (asi 15s) až poté BIOS naběhl.Ovšem HDD test už nebyl přístupný (tedy HDD asi nebyl nalezen).Takhle se to opakuje pořád.A za celou dobu tohoto procesu ani jednou neproblikla kontrolka HDD.Reset to Default v BIOSU vyzkoušeno a nic.