Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Návrh komponentů do HTPC/desktop

Zdravím,
prosím o složení domácího PC do této skříně: https://www.alza.cz/silverstone-ml07b-milo-d212247 3.htm?kampan=heureka.cz_alza_komponenty_skrine-a-z droje_skrine_desktop_htpc_cpc&utm_source=heureka&u tm_medium=product&utm_campaign=heureka.cz_alza_kom ponenty_skrine-a-zdroje_skrine_desktop_htpc_cpc
Periférie, systém mám, monitor samsung 2053BW.
Zkoušel jsem to sám a došel jsem jen k tomu: kody.
Což je samozřejmě málo, netuším jaké a kolik paměti, mechaniku (či slim),zdroj atd.
Je to PC v domácnosti, internet, filmy, exel apod.
Finanční limit 10 000Kč.
Děkuji

Tak z toho co tam máš můžu jen tak obecně soudit... Moc se v desktopech nevyznám spíš ve větších bednách, kliděn bych nato mrknul pořádně, ale teď už navečer nemám tolik času... Srozumnělí lidé ti učitě vytknou desku asrock, což je taková sesterská firma gigabyte a není to moc kvalitka a místo tebou navrženého SSD bych použil tenhle Crucial MX200-250GB. Procesor tam přijde dát nějáký AMD Ačkový. No mrknu se na to ráno jestli se ti eď už nikdo neozve :-)

Při takovém přístupu je to pak složité. Pokud máš k té bedně nějaké citové pouto, tak alespoň je ti snad jasné, že do tohoto nemůžeš narvat výkonné komponenty. Takže každá investice do tohoto je zbytečná a budou to vyhozený prachy, protože je to k ničemu. Leda že bys na tom pak chtěl hrát miny a karty.
Nejlepší řešení je koupit levnou case a nebýt omezen ve výběru komponent, ale to ty asi nechceš pochopit..

Pokud chceš stavět HTPC, tak optimálně co nejtišší a bez klasického zdroje.

Optimální řešení je deska s Kabini APU, která lze chladit pasivně a zároveň je v Kodi akcelerovaná přes grafiku. Zároveň se dá pořídit verze s DC-DC měničem, který umožní připojení pasivního vnějšího zdroje (alias monitorový zdroj).

produkt
http://www.czc.cz/arctic-alpine-m1-passive/170977/ produkt

Chlazení zpasivnět (buď samodomo výrobou z chladiče pro sockety AM3/FM2, nebo koupit M1 viz výše), bižu je nepodstatná (RAM, SSD, mechanika, případně SATA napájecí rozdvojka)

Zdroj např. http://www.czc.cz/fortron-fsp-nb-lite-90-plus-usb- 90w-19v/143101/produkt

No a teď už jsem z toho jelen :-). Jeden desku asrock odsuzuje, druhý mi ji dporučuje.
Pro upřesnění mám toto PC:
MSI K9N Neo-F V3 nForce 560 4xDDR2 RAID
VGA MSI PCIe x 16 N9600GT 512MB DDR3
AMD A64 x2 4 800+EE (socket AM2) Box ADO 4800
A-DATA 3x1024MB DDRII 800 retail pack
Seagate HDD 500GB SATA II NCQ 7200PM 32MB

A nové by mělo být trošku lepší, předpokládám, že tvůj návrh to splňuje, ale jistý si nejsem.

Asrock je naprosto v pohodě, je na úrovni levnějších desek MSI a Asusu. Některé featury umí právě jen Asrock.

nové PC bude +/- srovnatelné, jak v čem (4 jádra vs 2 jádra, výkon na jedno jádro bude asi trochu horší). Nicméně APU má intergrovanou grafiku s podporou dekódování/akcelerace videa a CPU obsahuje novější instrukce, proto je vhodné na HTPC a celý PC se dá postavit jako komplet pasivní, tj. bez jediného ventilátoru, což je pro použití v obýváku zásadní podmínka (když sleduju film, nechci žádné hučení ventilátorů). Další výhoda je nízká spotřeba okolo 15-30W.

edit: a zrovna u AM1 se toho moc pokazit nedá, protože na té desce krom DC-DC měniče nic není, jen konektory a soket, vše ostatní je zabaleno v CPU. :-) A cena je velmi příznivá.

edit2: tak ještě systetické srovnání CPU: http://cpuboss.com/cpus/AMD-Athlon-X2-4800-vs-AMD- Athlon-5350

a k čemu to má být? Na HTPC a domácí Excel je to overkill, který bude jen hřát a hučet, resp. se to bude muset sofistikovaně a draze chladit. Ne, za 10kKč je jasná volba pasivní Athlon 5350.

edit: právě 5350tkou jsem nedávno nahrazoval asi 6 kanclmašin s AMD X2, lidi mají výkonově prakticky totéž, ale protože to má 4 jádra a SSD, chová se to daleko svižněji než ty staré PC. A cena je "lidová" a zároveň je možné přenést image OS tak jak je - s nainstalovanými a zkonfigurovanými aplikacemi (pokud je to třeba).

HTPC se staví v podstatě jako takové nějaké multimediální centrum. Ale to já v podstatě nechci, já chci jen do bedny od HTPC dát klasické PC. Dá se říct, že co sestavil "sambilionk" se mi líbí, jen kdyby to šlo posunout trošku blíže k těm 10 000Kč :-). Jelikož s mechanikou a chladičem cpu, který mi doporučují jsme téměř někde u 13 000Kč. Nebo myslíte, že to je špatně, takto sestavené PC ve výše uvedeném case?

tak příště nepiš, že chceš HTPC, když chceš uřvanou malou budku do kanclu. Uvědom si co chceš, podívej se na TDP pak si uvědom, že to bude muset z té malé ITX budky něco taky vyhnat ven a jsi tam kde jsem psal výše. Pokud ti nevadí, že to bude hučet, prosím, A8 je řešení.

edit: ale pokud chceš jen malý kanclstroj, nejlevnější řešení je koupit jetý USFF (nebo aspoň SFF) model od Dellu/HP/Lenova, které prodávají repasshopy, za cenu okolo 10k by měly být k dostání modely s moderním i5 CPU.

Koncept HTPC jako all-in-one absolutně neuznávám. U mě bude u televize (s co nejméně smart funkcemi) pouze

[https://c1.staticflickr.com/9/8521/8488419957_f2a0  3aa2dc.jpg]

s nainstalovaným KODI. A pochopitelně k tomu někde backend server/servery pro streamování, nahrávání a uložiště. Důležité je, že to nehučí v obytné místnosti, ale někde v technické. A můžu přehrávat na jakémkoli zařízení, nejsem závislý na televizním přívodu. Při přidání další televize někam, nemusím vymýšlet další HDPC, přidám kostičku k další televizi, můžu si pouštět nahrávky udělané z té první atd. Prostě veškeré výhodu FrontEnd/BackEnd distribuované architektury.