Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna LED diody

Ahoj, shořela mi led dioda a chtěl jsem ji vyměnit. Doma jsem našel jednu ale nevím na kolik je voltů, dá se to prosím nějak zjistit ? Děkuji

Ano, lze to tipnout (na shořelé LED už asi nezměříme nic), závisí to především od barvy LED, ale není to významné. U LED je důležitý proud. Ono taky záleží na tom, jestli je to dioda signalizační nebo zdroj světla ve svítilně. Pokud ovšem je tajné, v čem že ta LED shořela, těžko se radí.