Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC do 15k

Dobrý den,
chci si upgradnou pc, zatím asi jen MB,CPU,RAM + HDD & SSD.

-Můj rozpočet je 15k tis.
- chci zatím bez GPU ( na tu momentálně nejsou finance)
- Zdroj + case mam

Můj dotaz tedy zní:
mam tu jednu variantu[http://www.czc.cz/8f9oehdfvehhf8ocfm1hku2ao5/sezna m] co jsem se tak docetl a dohledat a chci se zeptat zda to postavět na nových komponentech (DDR4) nebo na starším CPU a pamětích. Jak se to pak liší ve výkonu?

Děkuji za odpovědi

s jednou vyhradou, SSD 120GB je skoro na nic a podle vyjadreni, ze casem bude i GPU to vypada i na nejake to hrani her, jenze se ti na to SSD skoro zadne nevejdou. Minimem je dnes 250GB na SSD. No a v tvem pripade muzes usetrit na core i5-6600 a zakoupit jen core i5-6400, rozdil neni az tak velky a to SSD radeji vem Crucial MX200 nebo Transcend 370S. U Samsungu je vyborny predevsim model 850 Pro, EVO uz je znacne horsi oproti tem dvema zminenym.

A jakou grafiku mas ted? Co mas vubec za pocitac ted?

Jinak povazuji to za velice dobry napad, sam jsem to provedl pred dvema tydny, grafika bude o vanocich, ale ja nepocitam do te doby s hranim her, na integrovane grafice od Intelu se vicemene nic hrat neda.

Ano pochopitelně , že nepočítám s tím , že budu hrat na integrované grafice hry.

Jinak momentálně dá se říci , že graf kartu nemám odešla mi totiž je ot asi 14 dní zpět. Teď mam jen provizorní grafku [Radeon 5450 Gigabyte 1 GB].

jinam můj pc:
Proceso: Intel Core 2 6400 přetaktován na 3,2 GHZ
Paměti RAM : Kingston HyperX 2GB
Zakladní deska: ASUS KOMANDO
Zdroj: Seasonic ss 550ht
Pevný disk: Hitachi 320Gb
Chladič ZALMAN CNPS9500 LED
Case je Tsunami Dream kovová s průhlednou bočnicí
-mechanika LG
- televizní karta

OK, tak bud priplat za 256GB Transcend 370S nebo 250GB Crucial MX200 anebo tam jeden z nich hod taky a usetri prendanim procesoru na core i5-6400.

A zacni setrit na Radeon R9 380, ikdyz muj tip je Radeon R9 380X, ktery by mel vyjit tesne pred vanoci. ;-)

Hm, tak jsem ti jasne specifikoval co mas koupit, ale ty ne ...

BX100 je znacne horsi nez MX200 i ten Transcend 370S, je nekde na urovni toho Samsung 850 EVO. Nesetri stovku a kup jeden z tech dvou co ti rikam!

EDIT: Vzdyt je ten 370S o stovku levnejsi, proc tam cpes to BX. ::)

PS. ja si poridil MX200 500GB, uplne nejlepsi volba. :-)

pouziju citaci uzivatele osobne, kterou mi odpovidal na muj dotaz, nasledne jsem si to zjistoval po netu, vsechny SSD o kterych se tu bavime byly zrecenzovany odbornymi weby a je to skutecne tak:

Transcend 370S a Crucial BX100 mají stejný řadič Silicon Motion SM2246EN, ale Transcend má lepší paměti.

Kazdopadne tazatel nakonec preci jen vzal nejlepsi moznost v pomeru kvalita/cena a tou je MX200. ;-)