Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr 2 TB HDD

Ahoj poradňáci,

uvažuji o koupi 2 TB pevném disku, dosud jsem dával přednost značce WD (mám s ní lepší zkušenosti), ale verze Blue 2TB má jen 5400 ot./min., kdežto Seagate má 7200 ot./min.. Pokud bych chtěl WD 2TB s 7200 ot./min., tak bych musel jít do verze Black, ale ta už je o 1546,-Kč dražší (CZC.cz), za to vlastně můžu koupit 3TB Seagate a ještě pořád to bude levnější o 861,-Kč. Pak ještě samozřejmě existují verze Red a Purple, ale ty mají funkci IntelliPower a to asi nechci. Disk bude s největší pravděpodobností rozdělen na oddíly, kdy jeden bude systémový, do čeho by jste šli vy ? Za každý postřeh a radu budu moc rád, díky.

WD drtí trhy SG-čko poslední dobou upadá proto to také dopadá takže u nich 3TB stojí míň než 2TB WD...to je můj názor jinak black editio jen a jen tu.

Blue je do kanclu, fialovej na filmy..

záleží na co jej chceš používat.

Klasika, domácí PC, nejčastěji hry, surfování na netu, občas film, nějaká ta kancelářská práce. Já měl dosud Blue ale s 7200 ot./min. a vyhovovalo. SG je Seagate, pochopil jsem správně ? Jejich disky jsou tak špatné ? Já je znám jen z minulosti a spokojený jsem s nimi moc nebyl. Takže asi Black verze.

Já do Black má 5 let záruku a je spolehlivější,ber to obrazně ,ale dost lidí píe že po dvou/třech letech z 5 SG šlape třeba už jenom jeden/dva,samozřejmě je to i o štěstí a na druhou stranu je SG levnej.Nedávno jsem koupil Black 1TB a k němu hodlám koupit 1TB/2TB RED asi nejlepší volba.:-)

Taky s SG nemám dobrou zkušenost ale to je z minulosti, jak je na tom SG teď nevím, ale asi ne moc dobrou jak vás čtu. Několik let jedu na WD a spokojenost. Momentálně mám 2x 640GB WD Blue, ale místo už dochází, tak uvažuji o větší kapacitě.

začínal jsem s WD raptorama který mají 10k otáček ... je to cca 10 let...neuvěřitelné že je používám do teď v RAID poli a nemohu si stěžovat jako vedlejšák mám 2x 1TB a 1x 2TB na zálohu (externí)

SG jsem měl a vždy byl problém s teplotou...opravdu nevím nemám proti SG takhle nic ale jen říkám že WD drtí trhy...všechny sestavy co se zde radí mají vždy WD a to něco znamená.

Tak teď už nevím vůbec. Podle odkazu níže 1TB WD Blue 7200 ot./min. je průměrně o 45% rychlejší než mé staré stávající WD 640GB. Rozdíl mezi WD 1TB Blue a WD 1TB Black není v podstatě žádný, kromě ceny, která ale není nijak výrazně vyšší a na druhou stranu je zase lákavá záruka 5 let.

http://hdd.userbenchmark.com/Compare/WD-Blue-1TB-2 012-vs-WD-Blue-640GB-2008/1779vsm2174
http://hdd.userbenchmark.com/Compare/WD-Blue-1TB-2 012-vs-WD-Black-1TB-2013/1779vs1822

A teď babo raď ! Na jaře příštího roku budu kupovat nové PC, přemýšlím jak to nejlépe pořešit, silně totiž uvažuji o SSD 250GB. Když se na to dívám tak 2TB WD mi přijdou jako nejméně výhodné. Že bych teda nechal stávájící WD 640GB na systém a dokoupil 3TB WD Blue případně RED na data, tím bych si teď zvýšil kapacitu a poté jen dokoupil SSD ? Co myslíš ?

Tak si projeď komenty na CZC celkem úsměvný když jsem u nějakýho 2TB četl, první rok spokojenost druhej rok referoval šlapou jak hodinky(jeden pro závadu vyměněn),třetí rok klumpy z 5 mě jede jenom jeden a všechny chcípli po záruce,sorry ale nic podobnýho jsem teda nikde nečet ohledně WD Red a komenty u těch novejch SG taky žádná sláva,mám Samsunga 1TB taky mě jede a sral se jak prase ostatním tak nebudu tvrdit že to je kvalita když ho mám a zrovna mě třeba jede.;-)