Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor pro úpravu fotografíí

Zdravím,

potřeboval bych vybrat nějakej dobrej monitor pro už profesionálnější úpravu fotek a občas asi i nějakou tu 3D grafiku.
Takže tady něco co bych potřeboval:
AdobeRGB
co nejlepší rozlišení
IPS či VA
připojení přes DisplayPort
hodila by se i takovej ten rám okolo monitoru proti slunci, ale pokud ne, tak holt ne no

Cenu nechávám tak nějak neomezenou. Pokud nebude návrh na monitor za 200k, tak i kdybych měl dát 50k, tak dobře, no.

Díky moc :)

Nakonec jsem vzal ten levnější, protože až takovej budget nebyl (byl, ale nechtělo se mi připlácet 20k) a je naprosto v pohodě. Žádný problémy s rozlišením nejsou. (Ještě aby u monitoru za 42k byly.)
Jsem i rád, že jsem vzal ten levnější, protože hned po tom co jsem ho koupil mi došlo (fakt nevím jak jsem na to mohl zapomenout a ještě jsem napsal displayport.. byl jsem fakt úplně mimo, chtěl jsem napsat HDMI), že bych ten 4K stejně nezapojil, protože to je zapojený do Macu Pro (Late 2013) a ten má jen spousty Thunderboltů (stejně je nepoužívám) a jedno HDMI. Takže nakonec všechno OK a už jsem na něm něco málo zkoušel upravit a jako je to fakt něco.

V tomto pripade bych nevibiral jine monitory nez NEC nebo EIZO.

Levna EIZO ale nejsou nic moc, to u NECu je to lepsi, nicmene ty rozpoctem zatizen nejses a proto vybirej dle libovule od obou je vsechno nad 15.000,- vyborne. Drazsi typy obvykle maji prilozeny i harwarove kalibracni sondy, coz muzes chtit. :-)