Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako postupovat pri vymene zakladnej dosky cpu a ram.

Ahoj.kupil som si novu zakladnu dosku msi gaming 5 z97 spolu s cpu i7 4790 a nove ram ddr3.vacsiu upravu hardwaru som este nerobil tak by som potreboval poradit ze ci treba reinstalovat win alebo ako postupovat.cisty reinstal by mi nevadil aj by som formatoval disk aby sa stare drivre dali prec.vedel by mi niekto poradit ako postupovat?ci treba reinstal alebo nie atd...dakujem

Samozrejme je dobré preinštalovať celý systém a dôležite dokumenty si uložiť na flashku alebo na iné prenosové médium.
Možno to bude fungovať možno nie, skúsiš a uvidíš ale najlepšia cesta je už preinštalácia.
Ak by si menil napríklad RAMKY,CPU,GRAFIKU tak preinštalovať netreba, ale ak dosku tak áno, lebo na doske je najviac ovládačov.

No tak ja som to skusilbez reinstalovania win ale asi po 2 min sa restartne pc s modrou oobrazoukou.crashdump psychic memory ci co to tam pise.ked znova zapnem pc tak mi na ploche vyhodi error there wasva problem starting nvcpl.dll...nvcpl.dll nie je platnou aplikaciou win32.nechapem preco win 32 ked mam 64.

Sorry netusim co je live linux (slax)je tooperacny system?a kde to stiahnem a jak mam postupovat lebo o tomto som este necital.ten gparted tiez nepoznam takze by som to radsej nechal pri instalovani win.a ram pamete su okk mal som ich v pc este pred tym ako som tam dal nove cpu a zakladnu.

stiahni si hirens boot cd alebo ubcd a otestuj ramku memtestom alebo goldmemom s tychto cd. a disk tiez prislusnym programom od vyrobcu z tychto cd (ak mas ssd, tak disk netestuj)

ak budes mat aj s tymto problem, daj to dakomu kto vie co robi, lebo sa do toho vobec nevyznas, ale hlavne ze skladas pc....
A nie, forum nieje na to aby ta ucilo zaklady, to si mas nastudovat sam z webu kde mas o tom popisanych milion clankov.