Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkroucená grafická karta

Ahoj, koupil jsem z druhé ruky pc sestavu i5 3570K + GTX660Ti. Šlape to dobře - stáří jen cca 2 roky. Ale ta grafika, jak je nainstalovaná ve vodorovné poloze, přičemž je upevněná jen na po krátkých stranách, tak vlivem velké hmotnosti chladiče se pěkně zkroutila, dělá to dobrých pár centimetrů. Konstrukce té grafiky je celkem mohutná, ale i tak neodolala hmotnosti chladiče a asi i teplotám. Je tohle normální ? vždyť přeci na té "cuprexitové" desce jsou plošné spoje, které se mohou uvolnit.. ? Nebo s tímhle výrobce počítá ? Má cenu to nějak podepírat ?

Jsem tu kartu pro dobrý pocit podepřel prachsprostou dřevěnou lištou. Příště, až uvidím tak kartu s tak těžkým chladičem a s tak tenkým nosníčkem, podepřu ji rovnou nějakým plechem přišroubovaným k šasí. Vypadá to, že se to ohnulo u uchycení toho nosného raménka k výstupnímu panelu, je tam jen úzké "L", na kterým to celé visí.

http://s1373.photobucket.com/user/prorock1/media/Z kroucena-grafika_zpskjyeryki.jpg.html

[http://img1.lesnumeriques.com/test/71/7149/asus_ge force_gtx_660ti_dcuii_top_exploded.jpg]