Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska

Dobrý den,

mám menší problém.
Doma se mi válí počítač kde je špatná základní deska. Není zas tak starý a blíží se vánoce tak bych bráchovi udělal radost a zprovoznil mu ho.
Jak se dá zjistit jaký typ a jestli vůbec ještě se dá koupit taková základní deska aby mi pasovala do té bedny co tu mám a dal se použít stejný procesor, ramky atd.
Popřípadě dá se to nějak vyčíst z fotek co přikládám?

Předem děkuji za odpovědi k tématu a které mi dokážou alespoň trochu pomoct.

AM2 plus desku koupíš kdekoliv na serveru Bazoš.cz či Aurko.cz a jiné jinak jsi si jist že je v hájí deska a né něco jiného?

desku musíš vyfotit označení (nebo napsat) většinou to bývá pod grafickým slotem

Mám známýho který by si pak s výměnou vyhrál a rozumí tomu víc, ale je teď dost zaneprázdněn tak jsem mu chtěl usnadnit hledání nějaký základní desky že bych mu to poté dal už i s deskou.
To že je základovky v háji mi řekl on když se u mě na to koukal (nevím jak to zjistil moc těmhle věcem nerozumím).
Tkže pro jistotu mám ještě kouknout na přesné označení pod grafickým slotem?