Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový HDD

Dobrý den,
od Seagate jsem dostal včera nový HDD (vrátil jsem nefunkční HDD do Polska) a po napojení do PC mi nenajíždí v biosu (Ostatní HDD mi najíždí bez problémů). Ve Windows (Správa počítače -> Správa disku) se mi zobrazí 120Gb nepřiřazeného prostoru, které nejdou ani naformátovat, ale tento HDD je 2000Gb.

Je vše v pořádku a dělám něco špatně nebo mi poslali vadný disk?
V HDD mám napojeny jak elektrický kabel ze zdroje tak i SATA 3Gb/s, HDD je ale SATA 6Gb/s to by taky myslím neměl být problém, nebo Ano?
Do těch čtyř pinů vedle SATy se nemusí též nic napojovat nebo ano? Na jednou z disku mám propojené poslední 2 piny (nevím význam).
Mohlo by to být nekompatibilností s W10? První disk mi začal haprovat hned při dokončování instalace W10 a pak už mi nikde nenajížděl bez problému. (Toto mi přijde jako kravina, ale už mi dochází možná vysvětlení)
Nemám s tím moc zkušeností, ale myslím, že když dostanu nový disk tak stačí po napojení jen přiřadit místo a naformátovat přiřazené místo nebo ne?
Jedná se o HDD: Seagate ST2000VX000

Tak pokud jsto skutecne spravne zapojil, jak pises, tak je pravdepodobne nekde hardwarova chyba. Nabizi se tri moznosti:

1. poslali vadny disk - vyzkousis v jinem pocitaci nebo pripojis pres USB krabicku
2. vadny zdroj nedokaze disk spravne pripojit - vyndas z pocitace zdroj, u nekoho si pujcis jiny a vyzkousis
3. neco se podelalo na desce, odesly kondenzatory apod. a budes muset rozebrat cely pocitac a koupit novou desku, pokud si na to troufas nebo to dat do servisu.

Seradil jsem to nikoli podle pravdepodobnosti, kde je chyba, ale podle slozitosti jak chybu odhalit, takze predpokladam, ze budes postupovat od 1. po 3.

Díky za odpověď, můj plán byl jen vyzkoušet ho v 2. PC tím přeci můžu vyloučit i ten zdroj. Jenže si nechci moc šahat do svého 2. PC, který jede bez problému a je tak 5x dražší, abych si něco nepokazil.

Ten zdroj by měl být myslím dostatečný 350W (PC bez grafiky) pokud v něm není problém. Ale možná to stým zkosím, doma mám 2 staré zdroje (300W a 550W). Tu desku pravděpodobně mohu vyloučit úplně. Kondenzátory asi za 2-3 roky při malém používání neodejdou (PC používám na Office, internet a multimédia) a 250Gb HDD mi najede bezproblému.
Taky si myslím, že za to může pravděpodobně HDD, jenže se mi už nechce várce po druhy disk. 8. 10. jsem poslal porouchaný disk a 23. 10. mi dorazil totálně zničený. Pokud to půjde takhle dál 26. 10. pošlu a 9. 11. mi přijede co? Navíc pokud to v Polsku rozjedou tak budu platit za práci na disku + Poštovné.
Už jsem utratil za to dost peněz včetně koupě nového HDD s 5-ti letou zárukou od WD.

Nevim co ti na to odpovedet, ze sis nemel kupovat disk v Polsku?

Nicmene zavady disku se stavaji, ale ne zase tak bezne a vzhledem ktomu, ze z tveho komentare chapu, ze uz se jedna o druhy disk, pomalu bych se byt tebou zacal ohlizet i jinde. Nejpravdepodobnejsi tak je ten zdroj. Kdyz mas doma druhy PC a dokonce i dva funkcni stare zdroje, tak to mas jednoduchy, vyzkouset disk v druhem PC a v tom podezrelem vymenit zdroj snad zvladnes, to je jednoduche.

Disk jsem Koupil v česku, ale v Polsku jsem ho dával na záruku (měl jsem záruku na 2 roky a u výrobce + 1 rok navíc), protože je to nejbližší pobočka od Seagate. Nový disk mi poslali z Nizozemska ale vyrobený z Číny se zárukou na 3 měsíce.
Teď jsem si stáhnul AIDA64 a tam mi to hlásí:
1. Prvotní chyby: dá se předpokládat další ztráta dat!
2. Limit použití nebo časový limit překročen (stářím nebo opotřebením)
Teploty hdd ukazujínapř: -1027751681°C, 25°C, 34°C, 51°C nebo 2305°C -> což ta první nebo ta poslední hodnota mi přijde jako kravina.

Já to koupil tady! a už mě neserte s poláky! V Polsku je nejbližší místo vrácení na záruku, druhé je v Německu (Mnichov), ale stejně to znovu pošlou z Holandska do ČR.
V Česku mi skončila dvou letá záruka, ale u výrobce mi zbýval ještě měsíc (do 6. 11. 2015), proto jsem to poslal z ČR do Polska. Dělá se to tak běžně.

Samozrejme, Seagate je uplne v pohode, take jsem si hledal ohledne disku a zhruba stejny pocet lidi nadava na Seagate i na WD. Ja jeste uvazoval o Toshibe, ale fakt je, ze i na tu se najdou negativni komentare a vzhledem k tomu, ze prodavaji mnohem mene, tak je to preci jen dost nejiste, takze jsem radeji vzal SG.

Nadávaj to jo jenže na WD Blue vs SG ty se sypou na stejno ,ovšem třeba na RED moc komentů nenajdeš že jich skapalo vícero najednou jako u prvních dvou zmíněnejch (a když tam porovnám poruchovost která je tam sice obrazně je na tom SG hůř než třeba WD Blue),Toshiba řeba co maj na CZC když pominu ty komenty těch co jí koupili ,tak jako novinka buhví co vydrží a záruka jenom dva roky ,jinak je teď Toshiba Black a ta co psali je lepší než WD Black jenže má pořád záruku dva roky....pctuning.tyden.cz

Taky zalezi kdo ty disky kupuje, nam ve firme odesly jak Black, tak Red, takze asi tak.

Bezne si lidi kupujou Blue nebo Green, takze logicky i negativnich komentu je nejvic. Je to tvuj boj, ale ja temhle vecem neprikladam vyznam, jestli ma jeden nebo druhy vyrobce o 2% vyssi poruchovost, no pokud budu ten co ma smulu, tak budu nasranej vzdycky a pokud si koupim drzak, tak ho zase budu opevovat.

Co si pamatuju, tak kdysi davno se po nejake dobe provozu ukazalo, ze u Maxtoru nebylo vse uplne OK a odchazelo jich vetsi mnozstvi, pritom jeden 60GB jeste stale mam doma, ale teda hrozne mu rachtaji hlavicky, kdyz ho spustim. Z te doby mam i jednoho 60GB Seagata a ten je uplne v pohode. No a potom ta znama kauza s IBM Deskstar vyrobenyma v Madarsku, kdy to IBM musela od lidi stahovat, protoze byly cele serie vadne. To byl hlavne duvod proc jsem radeji uprednostil Seagate pred Toshibou, preci jen mensi vyrobce, muze mit mensi zkusenosti a spis je sance, ze se neco takoveho stane, navic jak pises, asi sami tem svym diskum neverej, kdyz jenom minimalni zakonna zaruka.

Tak jasný já to bral i podle záruky,je to o štěstí na kusy já vzal ten Black hlavně kvůli záruce,kiksne vymění a na 5 let klid.Už jsem to tu psal ,ale u SG jsem čet hodnocení majitele v průběhu doby koupil 5 SG s 2 letou zárukou ,první recenze HDD šlapou jak hodinky po roce provozu potvrdil,pak jeden HDD se vysypal ostatní jedou jak maj takže chvála a nejnovější z 5 chcípli 4 hned po záruce,pak měli problémy s firmware a do třetice ty čachry že recenzujou jeden HDD s dobrýma výsledkama a pak prodávaj pod stejným označením úplně jinej.Tak to mě stačilo,ale každýho věc co veme můj názor je tento.:-)

Já mám segate ještě z doby kamenné (200 GB) a to v té době byla top velikost stáří cca 8 - 10 let a error test 100% zelená a že jsem s ním párkrát zacházel ne moc šetrně a pořád jede a nepočítám ani že by se měli vysypat ložiska protože je stále krásně tichej žádnej nezdravej zvuk.... nejlepší jsou ale disky WD tedka edice red pro provoz 24/7 protoze kdyz jsou do extremu tak je nic nerozhází máme je osazený v práci coby síťový NASko a jedou nepřetržitě něco kolem tří let a neztrácej ani na spolehlivosti ani rychlosti.... ale koupě takový hračky je samozřejmě o něco dražší i když jsem slyšel že v některé modely u WD věří tak že na ně poskytují doživotní záruku.....

WD Red ale neni disk vhodny do bezneho PC, minimalne jako systemovy disk to v zadnem pripade neosazuj. V podstate do bezneho pocitace si muzes koupit bud WD Black, ktery je ale hrozne drahy nebo Seagate Desktop, nic jineho po doprodeji WD Blue uz nebude, protoze nove WD Blue uz nejsou na system vhodne a osobne mi proste jiny disk nez minimalne 7200ot. do pocitace nesmi.

Tak samozrejme, ale spousta lidi setri, vzdyt tu jsou porad dotazy na sestavy do 15.000,- a temhle lidem WD po doprodeji starych Blue disku ani nebude mit co nabidnout. Nove Blue disky se na system nehodi a tak pro levne sestavy stejne zbyde jen Seagate nebo Toshiba a z tech dvou urcite radeji SG, aspon zatim.

Tak jsem to dnes vyzkoušel na druhém PC a dělalo to stejně, takže to v úterý posílám zase na záruku.
Dokonce jsem prostřídal SATA 3Gb/s a SATA 6Gb/s, výsledek byl bez rozdílů, jak jsem si myslel.
Windows 10 to podle mě taky být nemůže, anebo se pletu?