Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP PSC 1210 - neumí tisknout černobíle

Myslím, že nebudu sám, kdo se setkal s tím, že mu PSC 1210 i při nastavení tisku pouze s jednou černobílou kazetou, používá tiskárna i trochu barevnou náplň, asi pro lepší vzhled. Nepomohla instalace novějších pouze anglických ovladačů, ani orig. ovladače k PSC 1310, tyto ovladače mi navíc částečně blokují přihlášení na icq. S těmito nepochopitelnými konflikty, jsem se setkal jen u HP PSC 1210. Například další kix, že když nainstaluji IE7, tak se mi nesmyslně minimalizovaně spustí správce HP přikládaný k orig ovladačům, toto už jsem naštěstí zde s Vaší pomocí vyřešil.
Ale podařilo se někomu vyřešit tenhle problém baz toho, aby musel vydělávat barevnou cartridge?

Jsem docela překvapen, tuhle tiskárnu osobně vlastním a nestalo se mi, že když dojde barva a já přepnu na One Black Print Cartridge, že bych měl nějaké problémy. Ovladač mám originální, doprovodný software neaktivní (neb mě obtěžoval).
Jak přesně se to projevuje?

V současnosti používám na mou HP PSC 1210 ovladače pro HP PSC 1513.
Nejedná se ovladač určený jen pro řadu 1500, ale jeho součást "Centrum řešení HP" rozpozná model 1200 a zobrazí i její autentickou fotečku v hlavním menu. Zařízení i v pořádku skenuje. A celkově je prostředí dál.

S použitím ovladačů pro vyšší řady mi už myslím nešel skener nebo tisk (nepamatuju si), ale kdo má chuť může vyzkoušet vyšší řady.
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/pfinder?lc=cs&d lc=cs&cc=cz&softwareitem=mp-35367-1&os=228&lang=cs &tool=&query=psc

Avšak situace s neschopností tiskonout černobíle se nemění. Akorát asi soudruzi z HP zjistili, že to na 1210 asi opravdu nejde, a tak kartu s příslušným nastavením nechali šedou.

[1575-hp-psc-1210-w-1530-drivers-nastavenicb-gif]

S originálními ovladači (i těmi nejnovějšími) na 1210 sice daná položka šedá není a nastavit jde, ale tiskárna se podle toho nechová, ignoruje toto nastavení. Chtěl bych vidět někoho, komu to jde.:-)

Bez barevné kazety tiskárna tiskne v šedé škále zcela v pořádku, takže barevnou cartridge vždy vytahuji. Problém je v tom, že pak musím obě cartridge zarovnat, pokud chci tisknout něco přesnějšího, tak musím znovu zarovnat hlavy. Ale to potřebuji málokdy.