Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 144 hz monitor /HDMI kábel/nejde zobraziť 144 hz

Dobrý večer potreboval by som pomoc. chcel by som sa opýtať že prečo ked mám 144hz monitor môžem (cez plochu- rozlíšenie obrazovky a rozšírené nastavenia monitora)
nastaviť iba 60 hz a v amd catalyst control center 120hz.
Používam hdmi kábel a v tom jedno slote hornom tam ked to zapojím sa mi nedá načítať obraz a mám tam niečo ako NO CABLE coNNECTED.

screeny:

u1InYaL.jpg

DYsUlpl.png

gc4JvGf.png

nie takto som to myslel predtým som používal dvi a tam som mal 1920x1080 a 144hz
a teraz s hdmi na 1920x1080 môžem mat 60hz a ked chcem 144 tak muisim zmenit rozlisenie na 1440x900 (tak nejak) a tam mám len 120hz max
takže otázka znie vážne nemôžem mať na hdmi 144hz ? ale iba 120 ?