Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win10 - co mi zere pamet?

Zdar,
neco sem pisu na poradnu a najednou se mi zacal sekat PC, tak koukam do spravce uloh a pamet 97%, procesor 1%. No koukam co se deje, i jsem mrknul do systemovych prostredku a nejvic si bral Firefox 300MB, pritom mam v pocitaci 8GB RAM. Zadna uloha si temer nic nebrala. Restartoval jsem a po spusteni Firefoxu, kterej zabira v pameti znacne nejvic 250MB, mam zase vyuzitou pamet 29%, jako to chapu, ze si muzou Windowsy neco prednacitat, ale ze se to nikde nezobrazuje, tak nevim co to bere a hlavne tech 97% predtim by me zajimalo co to bylo, jestli si ode me uz stahovala NSA, to chapu, kdyz mam Windows 10, ale preci by to zralo i nejaky procesorovy cas a ten byl pritom naprosto nezatizen.

Co to muze zpusobovat?

Tak uz mam zase pamet 65%, pritom procesor, disk, sit 0%. Samozrejme ani v podrobnostech ve spravci uloh nic. Co mi to muze zrat pamet?

Nejsou u Windows 10 potreba zase ty cistice pameti jako tomu bylo kdysi u Win98?

Zatim neuzaviram, protoze jsem nasel reseni pro Windows 8 a aplikoval ho do Windows 10, takze jeste za den dva napisu, zda to bylo uspesne, zatim to budu sledovat.

Jinak dekuji kmochnovi, ktery me navedl.

Pouzil jsem Sysinternals RamMap, kde jsem zjistil, ze naprostou vetsinu pameti mi zabira "Nonpaged Pool", ktery neni nijak dal specifikovany.

Takze jsem hledal a nasel, ze je treba prepsat klic registru

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\N du

zde se nachazi hodnota Start = 2 a je potreba prepsat to na Start = 4.

To jsem udelal, restartoval a uvidime.

Jinak jsem se take docetl, ze by to mel byt nespecifikovany problem s ovladacema a jinde, ze snad by mel byt problem v sitove karte Killer, ktera je za to zodpovedna.
Timto teda zatim nedoporucuju kupovat vetsinu zakladnich desek od MSI, nebot na vetsine Gaming edice je prave Killer. Ten nefunguje v linuxu, problem, ktery se teprve chystam resit a jak se zda, tak pokud je pravda to, ze je to chyba prave sitovky, tak poradne nefunguje ani ve Windows 8 a novejsich. Toto jeste budu testovat, jakmile sezenu jinou sitovku a pokud se ukaze ze to tak je, tak si pak dovolim vydat varovani pred deskama MSI do zpravicek. Zatim to neni potvrzene.